Winterswijk, Netherlands
Terug

Nieuwe editie van Excelsiors Boekenhal

Boekenhal-Excelsior.jpg
peter |  | Aangepast op
Boekenwurmen uit Winterswijk en omstreken opgelet! Inmiddels zijn er weer genoeg verschillende genres aan boeken ingezameld en staan de herfstachtige dagen weer voor de deur, dus alle redenen om een nieuwe editie van Excelsiors Boekenhal te organiseren. Op zaterdag 21 oktober wordt MFA Pelkpark weer omgetoverd tot een groot boekenpaleis!   De laatste jaren is dit succesvolle evenement van Muziekvereniging Excelsior bekend geraakt bij vele boekenliefhebbers, die de hele dag kunnen snuffelen tussen de vele soorten boeken; van romans en thrillers tot themaboeken over flora en fauna, techniek, religie, poëzie en diverse hobbyboeken. Een speciaal gedeelte van de zaal zal ingericht worden met kinderboeken. Er zijn boeken voor de allerkleinsten, de beginnende lezers, gevorderde lezers maar ook voor tieners. Daarnaast in diverse categorieën: zelfstandig lezen, educatief, creatief, prenten- en sprookjesboeken. De boeken zijn zorgvuldig uitgezocht en gesorteerd.   Succesformule De boekenmarkt van Excelsior heeft tijdens de voorgaande edities al vele bezoekers blij gemaakt met mooie tweedehands boeken voor spotprijsjes van €0,50 tot maximaal €3,50. Ook zijn er speciale acties deze dag. Een tas vol kinderboeken kost slechts €5,-, waarbij geldt: hoe voller de tas, hoe beter! Volwassen (streek)romans kosten slechts €1, per stuk en zes voor €5,-. Er is een mogelijkheid om te betalen met de PIN. De deuren zijn open vanaf 10.00 uur, dus wees er snel bij, want voor je het weet zijn de gewilde exemplaren verdwenen!   Goed doel Boeken kopen levert driedubbel voordeel op! Bezoekers kunnen namelijk hun persoonlijke bibliotheek aanvullen, boeken krijgen een tweede leven, wel zo duurzaam en Excelsior kan haar muziekbibliotheek uitbreiden. Van de opbrengst worden onder andere nieuwe muziekstukken gekocht. Zo kan Excelsior in de toekomst weer mooie concerten verzorgen.   Boekeninzameling De zolder onlangs opgeruimd? Grote hoeveelheden boeken kunnen opgehaald worden. Hiervoor kan contact worden opgenomen met Willie Schurink, oudpapier@excelsior-winterswijk.nl. Overgebleven boeken kunnen ook langs worden gebracht. De inzamelings- en opslaglocatie is gevestigd in een loods aan de Narcisstraat 2 in Winterswijk. Hier zijn regelmatig op maandag de vrijwilligers van Excelsior aanwezig. Voor exacte data en tijden kan contact worden opgenomen met eerder genoemd e-mailadres.   De deuren van MFA PelkPark aan de Hakkelerkampstraat 55 in Winterswijk worden op 21 oktober om 10.00 uur geopend. Het Tweedehands Boekenhal duurt tot 15.00 uur.

Lees ook

modern-wind-turbines-against-blue-sky.jpg

Gelderland remt eigen energietransitie af met strengere geluidsnormen windmolens

REGIO - Gelderland dreigt het behalen van haar eigen klimaatdoelen onmogelijk te maken door strengere geluidsnormen voor windmolens in te voeren. GroenLinks en PvdA Gelderland stellen kritische vragen aan het provinciebestuur over de gevolgen van deze maatregel, die de energietransitie vertraagt.

rijbewijs back.jpg

Rijbewijs ingevorderd wegens alcoholgebruik

WINTERSWIJK – Een 54‑jarige inwoner van Winterswijk heeft op zondag 13 april 2026 zijn rijbewijs moeten inleveren. De man werd gecontroleerd op de Dingstraat in Winterswijk, waar bij agenten het vermoeden ontstond dat hij onder invloed van alcohol reed.

woningbouw.jpg

Inwoners kunnen reageren op woonplannen Winterswijk

WINTERSWIJK – De gemeente Winterswijk wil de komende jaren aanzienlijk meer woningen realiseren. Het college van burgemeester en wethouders heeft daarom het concept Volkshuisvestingsprogramma vastgesteld. In dit programma staat hoeveel woningen nodig zijn, voor welke doelgroepen en op welke plekken in de gemeente deze moeten komen. Het plan ligt nu ter inzage, zodat inwoners en organisaties hun reactie kunnen geven voordat het definitief wordt vastgesteld.

GOPR0490AA.jpg

SP Winterswijk roept inwoners op: wie is de sociaalste ondernemer van 2026?

Winterswijk – De SP-afdeling Winterswijk is gestart met de jaarlijkse zoektocht naar de sociaalste ondernemer van 2026. Met deze verkiezing wil de SP ondernemers in het zonnetje zetten die niet alleen succesvol zijn in hun bedrijf, maar zich ook inzetten voor hun personeel, de lokale gemeenschap en een eerlijke samenleving.

Foto-PB-NB.jpg

Opening Nettelhorsterbrug in Lochem

20260403_162137.jpg

Verkeerscontroles in centrum Winterswijk

WINTERSWIJK - In het centrum van Winterswijk zijn op 3 en 10 april extra verkeerscontroles gehouden. Daarbij lag de focus vooral op bromfietsen, scooters en niet‑goedgekeurde fatbikes, met speciale aandacht voor de technische staat van deze voertuigen.