Winterswijk, Netherlands
Terug

Op zuuk naor mooie dialectverhaaln aover Europa

ECAL_Flonkergood-logo
peter |  | Aangepast op
De organisatie van de Waeke van het Achterhookse en Liemerse Book, elk jaor in streektaalmaond meert, is weer op zuuk naor mooie streektaalschriefsels. De mooisten wordt epubliceerd in Flonkergood, ‘t kadobuukske da’j in de Waeke grates kriegt bie ankoop van ‘n streek(taal)book. Het thema kommend jaor is Europa. Verhaaln en gedichten in de Achterhookse of Liemerse streektaal könt töt 31 oktober worden in-estuurd.   Flonkergood is een mooi buukske, boordevol streektaalverhaaln en –gedichten. Disse bunt eschreven deur mensen uut Achterhook en Liemers in eur eigen streektaal. Of i-j noe völle of juust gin schriefervaring hebt, iederene kan ziene schriefsels instuurn. De beste, mooiste, grappegste, indringendste of creatiefste verhaaln komt in ’t buukske trech. Met ‘t uutbrengen van Flonkergood hopt de organisatie van de Waeke van het Achterhookse en Liemerse Book ‘t schrieven én laezen in streektaal te stimuleern.   De kommende Flonkergood hef as thema Europa met-ekreegn. Wi-j laeft in Europa en d’r is slagmaols wat te doone aover dit onderwarp. Wat betekent Europa veur ow? Is ’t alleneg ’n geografischen anduding of vuul i-j ow echt betrokken bie Europa? Geet dit onderwarp veur ow aover grenzen, of juust aover verbinding en vri-jheid? Misschien gif ’t leedjen van Joost Klein of juust ‘t verhaal uut de Griekse mythologie, van de Fenicische prinses Europa, ow wal inspiratie.   Schriefsels kö’j instuurn veur 31 oktober 2024. Daornao gaot de selectiecommissie en de redactie an de gange um de beste verhaaln klaor te maken veur publicatie in Flonkergood 2025. De letste jaoren stonden d’r steeds ruum twinteg verhaaln in ‘t kadobuukske. Een antal schrievers wordt uut-eneudegd um eur verhaal veur te dragen tiedens de aftrap van de Waeke van het Achterhookse en Liemerse book, op zundag 2 meert 2025.   Belangriekste veurwaarden: - De verhalen bunt eschreven in Achterhookse of Liemerse streektaal; - Elken deelnemmer mag maximaal twee verhaaln of gedichten instuurn; - Teksten bunt maximaal 500 woorden. Gedichten max. 24 regels incl. witregels. Langere teksten wordt neet in behandeling enommen; - Biedraagn könt tot uuterlek 31 oktober 2024 as word-document worden emaild naor: info@ecal.nu. - ‘t Volledege reglement en meer informatie is te vinden op www.ecal.nu/flonkergood

Lees ook

The Stone Souls-(fotograaf Lonneke Prins)

Inschrijving geopend voor de 13e Dag van de Achterhoekse Popmuziek

REGIO - Op zaterdag 14 november vindt de 13e editie van de Dag van de Achterhoekse Popmuziek plaats. Verspreid over de hele Achterhoek laten ruim 50 bands, muzikanten en singer-songwriters hun muziek horen op maar liefst 25 bijzondere locaties. Van muziekcafés tot musea, van een authentieke kapschuur tot een lokale bierbrouwerij: de Dag van de Achterhoekse Popmuziek brengt muziek en cultuur samen op verrassende plekken

trekker 1

Trekker met trailer kantelt in Corle vloeistof komt in sloot terecht

Corle - Vrijdagmiddag omstreeks 12:59 uur zijn de hulpdiensten opgeroepen voor een ongeval aan de Corleseweg in Corle. Een landbouwtrekker met aanhanger raakte daar in moeilijkheden nadat de bestuurder moest uitwijken voor een naderende vrachtwagen.

sigaretten vangst

Grote sigarettenvangst in Winterswijk

WINTERSWIJK - Op donderdag 11 juni heeft de politie tijdens het doorzoeken van een woning aan de Plataanlaan in Winterswijk een grote hoeveelheid sigaretten, softdrugs, harddrugs en een vuurwapen aangetroffen. De bewoonster van de woning werd aangehouden.

Hootchiekoe_25_Zondag_169

Hootchie Koe: drie dagen muziek, sfeer en samen genieten

VARSSEVELD - Zodra de eerste gitaarakkoorden over de festivalweide klinken en de eerste koude biertjes worden getapt, weten de vaste bezoekers genoeg: Hootchie Koe is weer terug. Van vrijdag 3 tot en met zondag 5 juli verandert het terrein bij het Hofshuus in Varsseveld opnieuw in een bruisende ontmoetingsplek vol muziek, theater, kindervertier en gezelligheid.

strongman

Strongman Champions League naar Winterswijk

WINTERSWIJK - Winterswijk staat deze zomer internationaal in de schijnwerpers. Op zondag 21 juni 2026 verandert de Markt in het centrum in een indrukwekkende arena voor de Strongman Champions League. Tijdens dit grootschalige evenement nemen twaalf van de sterkste mannen ter wereld het tegen elkaar op in een reeks spectaculaire krachtproeven.

21102620H220Bus20Arriva20web-11

Groot onderhoud aan de N314: Arriva zet pendelbussen in

BAAK - Door groot onderhoud aan de N314 in Baak, vervallen van maandag 22 tot en met vrijdag 26 juni bushaltes op buslijn 28 tussen Doetinchem en Zutphen. Arriva zet pendelbusjes en een aangepaste dienstregeling in. Hierdoor kunnen reizigers tijdens het onderhoud aan de weg toch met het openbaar vervoer op hun bestemming komen.