Winterswijk, Netherlands
Terug

Opijver kan door unieke samenwerking de 1000ste scholingsvoucher uitreiken in de Achterhoek

Uitreiking-1000voucher
peter |  | Aangepast op

Opijver, een voortrekker op het gebied van persoonlijke groei en (werk)kansencreatie in de Achterhoek, heeft een mijlpaal bereikt met de uitreiking van de 1000ste voucher (én inmiddels zelfs 1080 vouchers toegekend). Deze prestatie markeert een unieke samenwerking tussen gemeenten, onderwijsinstellingen, bedrijfsleven, vakbonden en UWV, tevens ondersteund door de provincie Gelderland, met als doel het verkleinen van de mismatch op de arbeidsmarkt en het bevorderen van Leven Lang Ontwikkelen (LLO) voor alle inwoners van de Achterhoek.

Deze opvallende mijlpaal onderstreept de betrokkenheid van Opijver en de samenwerkende partijen om de Achterhoekse gemeenschap te versterken door middel van scholing in kennis en kunde. Maar liefst 65% van de uitgereikte vouchers is besteed aan omscholing en bijscholing binnen kans-sectoren zoals techniek, zorg en onderwijs, die van cruciaal belang zijn voor de regio en de bredere arbeidsmarkt.

Daarmee is Opijver van onschatbare waarde voor de inwoners van de Achterhoek. De vouchers hebben inwoners in staat gesteld om nieuwe carrièremogelijkheden te verkennen en hun vaardigheden aan te scherpen, waardoor ze niet alleen hun eigen toekomst hebben verbeterd, maar ook hebben bijgedragen aan de economische veerkracht van de regio.

"Dit is een mijlpaal waar we trots op zijn," volgens Henk Korten, projectmanager van Opijver. "Het laat zien dat de Achterhoek zich inzet voor groei, ontwikkeling en het creëren van kansen voor al haar inwoners. We zijn blij dat onze samenwerking met de overheid, het onderwijs en het bedrijfsleven vruchten afwerpt en dat we blijvende impact kunnen maken in onze mooie Achterhoek."

Opijver blijft zich de komende jaren inzetten voor het ondersteunen van Achterhoekse inwoners bij een Leven Lang Ontwikkelen. Meer informatie over hoe Opijver helpt met ondersteuning met een loopbaangesprek of een voucher? Kijk dan op www.opijver.nl.

Samen werken we aan een welvarende toekomst voor de Achterhoek, waar persoonlijke groei en kansen hand in hand gaan.

  De 1000ste voucher is vandaag 28 september 2023 uitgereikt door burgermeester van Winterwijk, Joris Bengevoord, tijdens de Achterhoek Dag; vergadering van Algemeen Bestuur, Board en de zes thematafels van 8RHK ambassadeurs in Ons Huis in Hengelo. Mandy Hols heeft deze voucher in ontvangst mogen nemen. Mandy is gestart met de PABO opleiding bij de Iselinge Hogeschool te Doetinchem.

Lees ook

Opnamen uit de documentaire1

Winterswijk blijft enthousiast over ‘Bespiegelingen over de Achterhoek’

WINTERSWIJK – De belangstelling voor de documentaire Bespiegelingen over de Achterhoek blijft onverminderd groot. Na drie volledig uitverkochte vertoningen bij Boogie Woogie zijn ook de twee voorstellingen in Theater De Storm uitverkocht. Daarmee heeft de documentaire inmiddels voor de vijfde keer een volle zaal weten te trekken in Winterswijk.

Zonnebrinkkerk

Young@Heart-dienst in de Zonnebrinkkerk: “In de flow”

WINTERSWIJK – In de Zonnebrinkkerk in Winterswijk vindt op zondagmorgen 1 november om 10.00 uur een bijzondere Young@Heart-dienst plaats. De viering staat dit keer in het teken van het thema ‘In de flow’, passend binnen het jaarthema ‘Water’.

pubquiz 25-2

Vierde editie van de Grote Winterswijkse Geschiedenisquiz

WINTERSWIJK – Wie weet het meest van de geschiedenis van Winterswijk? Die vraag staat centraal tijdens de vierde editie van de Grote Winterswijkse Geschiedenisquiz, die op donderdag 12 november wordt gehouden in de MuseumFabriek. De quiz wordt georganiseerd door Vereniging Het Museum en is inmiddels uitgegroeid tot een geliefde traditie voor liefhebbers van de lokale historie.

file_00000000709c821082ed26c74c9f9df8

Spannende damavond levert interessante partijen op

WINTERSWIJK – Tijdens de clubavond van Damclub Winterswijk op woensdag 21 oktober werd er tot in de late uurtjes gestreden om de punten. De leden kregen verschillende spannende partijen voorgeschoteld, waarin combinaties, positioneel spel en eindspeltechniek de doorslag gaven.

burgemeesters

Nieuwe burgemeester Winterswijk op kennismakingsbezoek in district Borken

BORKEN/WINTERSWIJK – Districtsbestuurder Dr. Kai Zwicker heeft woensdag 21 oktober de nieuwe burgemeester van Winterswijk, Baukje Dijkstra, ontvangen voor een eerste officieel bezoek aan het districtshuis in Borken. Tijdens de kennismakingsbijeenkomst stond de grensoverschrijdende samenwerking tussen Winterswijk en het Duitse district Borken centraal.

gemeente

Praktische ideeën voor huis en tuin op zaterdag 7 november in en rondom het oude raadhuis

Winterswijkse Klimaatdag: de duurzame doe-dag

WINTERSWIJK – Inwoners die aan de slag willen met energiebesparing, isolatie of een groenere tuin kunnen op zaterdag 7 november terecht bij de Winterswijkse Klimaatdag. De duurzame doe-dag vindt plaats van 10.00 tot 13.00 uur in en rondom het oude raadhuis aan het Mevrouw Kuipers-Rietbergplein 1 en wordt georganiseerd door Duurzaam Winterswijk.