Winterswijk, Netherlands
Terug

Rijden onder invloed: vorig jaar werden in Gelderland 4.641 bestuurders betrapt

drink-driving-808790_640
peter |  | Aangepast op
Winterswijk - Rijden onder invloed van alcohol, drugs of bepaalde medicijnen is niet alleen gevaarlijk voor jezelf, maar ook voor andere weggebruikers. Daarom houdt de politie hier strenge controles op. In Gelderland zijn er vorig jaar 4.641 bestuurders beboet voor rijden onder invloed, wat 77 meer is dan het jaar ervoor. Vooral in Nijmegen, Apeldoorn en Arnhem werden veel overtredingen vastgesteld, volgens onderzoek van Independer op basis van politiedata. Rijden onder invloed brengt ernstige risico's met zich mee. Alcohol en drugs vertragen je reactietijd en verminderen je concentratie, wat gevaarlijke situaties kan veroorzaken. Ondanks de risico's werden er in Gelderland nog steeds veel bestuurders betrapt. De meeste bekeuringen kwamen voor rekening van Nijmegen (546), gevolgd door Apeldoorn (545) en Arnhem (506). “Als je onder invloed een ongeluk veroorzaakt, ben je verantwoordelijk voor de schade. Je autoverzekering dekt doorgaans de schade aan de tegenpartij, maar bij alcohol- of drugsgebruik kunnen verzekeraars deze kosten op jou verhalen. Dit staat in de polisvoorwaarden. Naast het gevaarlijke aspect kan het financieel zeer kostbaar zijn, vooral als er letselschade is”, aldus Menno Dijcks, expert autoverzekeringen bij Independer. Wanneer we het aantal bekeuringen relateren aan het aantal inwoners, zien we andere uitschieters. Barneveld staat bovenaan, met 50,1 bekeuringen per 10.000 inwoners in het afgelopen jaar, wat aanzienlijk hoger is dan het provinciale gemiddelde van 26,5. Ook in Voorst en Apeldoorn worden relatief veel bestuurders betrapt op rijden onder invloed. In 2024 werden er 16,9 personen per 10.000 inwoners betrapt op het rijden onder invloed van te veel alcohol in Winterswijk Hieronder de top 10 gemeenten waar de meeste bestuurders, in verhouding tot het aantal inwoners, beboet worden voor rijden onder invloed:
  1. Barneveld: 50,1 boetes per 10.000 inwoners
  2. Voorst: 41,0 boetes per 10.000 inwoners
  3. Apeldoorn: 39,7 boetes per 10.000 inwoners
  4. Zutphen: 37,6 boetes per 10.000 inwoners
  5. Arnhem: 36,8 boetes per 10.000 inwoners
  6. Harderwijk: 35,3 boetes per 10.000 inwoners
  7. Nijmegen: 34,7 boetes per 10.000 inwoners
  8. Renkum: 34,6 boetes per 10.000 inwoners
  9. Ermelo: 33,5 boetes per 10.000 inwoners
  10. Overbetuwe: 31,6 boetes per 10.000 inwoners
 

Lees ook

positieve gezondheidsweek

Week van de Positieve Gezondheid zet Achterhoek in beweging

ACHTERHOEK – Van 26 tot en met 31 oktober staat de Achterhoek in het teken van de Week van de Positieve Gezondheid. Tijdens deze week worden in de hele regio uiteenlopende activiteiten georganiseerd voor iedereen die op een laagdrempelige manier wil werken aan gezondheid, welzijn en sociale contacten.

20261006_230703

WDV pakt opnieuw punt na spannende krachtmeting in Barneveld

BARNEVELD – Damvereniging WDV heeft ook in de tweede competitieronde een gelijkspel uit het vuur gesleept. Tegen het sterke Barneveld eindigde de ontmoeting in een 6-6 gelijkspel. Gezien de resultaten uit voorgaande jaren werd vooraf al een spannende wedstrijd verwacht, waarbij WDV als lichte underdog aan de borden verscheen.

Pers 261018 - Herfstboekenmarkt

Internationale Herfstboekenmarkt strijkt neer bij de Koppelkerk in Bredevoort

BREDEVOORT – Boekenliefhebbers kunnen op zondag 18 oktober weer hun hart ophalen tijdens de Internationale Herfstboekenmarkt op het buitenterrein van de Koppelkerk in Bredevoort. Van 10.00 tot 17.00 uur presenteren Nederlandse en Duitse boekhandelaren een uitgebreid en gevarieerd aanbod aan boeken en verzamelmateriaal.

achterhoek

Herfstwandeltochten voeren deelnemers door Vosseveld en Henxel

WINTERSWIJK – Stichting WFevenementen sluit het wandelseizoen op zondag 18 oktober af met de inmiddels traditionele Herfstwandeltochten. Wandelliefhebbers kunnen kiezen uit een route van 10 of 15 kilometer door het kleurrijke herfstlandschap in het Winterswijkse buitengebied.

Auteur en onderzoeker Natalya Staring met tafelgasten Daphne Maas, René Arendsen en Nadia Zerouali tijdens de officiële presentatie van ’n Kommen en gaon

Nieuw boek belicht migratiegeschiedenis van Achterhoek en Liemers

DOETINCHEM – Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers (ECAL) heeft vrijdag 2 oktober in Amphion Theater het nieuwe boek ’n Kommen en gaon – in Achterhoek en Liemers | 1580-1940 gepresenteerd. De boekpresentatie vond plaats tijdens een symposium dat volledig in het teken stond van de migratiegeschiedenis van de regio.

Merel en Mirjam dennis Vloedmans

Harpduo Merel en Mirjam verzorgt sfeervol concert in Doopsgezind Kerkje

WINTERSWIJK – Liefhebbers van harp- en kamermuziek kunnen op zondagmiddag 18 oktober genieten van een bijzonder concert in het Doopsgezind Kerkje in Winterswijk. Harpisten Merel Naomi en Mirjam Rietberg nemen het publiek mee op een muzikale reis langs verschillende stijlen, tijdperken en culturen.