Winterswijk, Netherlands
Terug

Rijden onder invloed: vorig jaar werden in Gelderland 4.641 bestuurders betrapt

drink-driving-808790_640
peter |  | Aangepast op
Winterswijk - Rijden onder invloed van alcohol, drugs of bepaalde medicijnen is niet alleen gevaarlijk voor jezelf, maar ook voor andere weggebruikers. Daarom houdt de politie hier strenge controles op. In Gelderland zijn er vorig jaar 4.641 bestuurders beboet voor rijden onder invloed, wat 77 meer is dan het jaar ervoor. Vooral in Nijmegen, Apeldoorn en Arnhem werden veel overtredingen vastgesteld, volgens onderzoek van Independer op basis van politiedata. Rijden onder invloed brengt ernstige risico's met zich mee. Alcohol en drugs vertragen je reactietijd en verminderen je concentratie, wat gevaarlijke situaties kan veroorzaken. Ondanks de risico's werden er in Gelderland nog steeds veel bestuurders betrapt. De meeste bekeuringen kwamen voor rekening van Nijmegen (546), gevolgd door Apeldoorn (545) en Arnhem (506). “Als je onder invloed een ongeluk veroorzaakt, ben je verantwoordelijk voor de schade. Je autoverzekering dekt doorgaans de schade aan de tegenpartij, maar bij alcohol- of drugsgebruik kunnen verzekeraars deze kosten op jou verhalen. Dit staat in de polisvoorwaarden. Naast het gevaarlijke aspect kan het financieel zeer kostbaar zijn, vooral als er letselschade is”, aldus Menno Dijcks, expert autoverzekeringen bij Independer. Wanneer we het aantal bekeuringen relateren aan het aantal inwoners, zien we andere uitschieters. Barneveld staat bovenaan, met 50,1 bekeuringen per 10.000 inwoners in het afgelopen jaar, wat aanzienlijk hoger is dan het provinciale gemiddelde van 26,5. Ook in Voorst en Apeldoorn worden relatief veel bestuurders betrapt op rijden onder invloed. In 2024 werden er 16,9 personen per 10.000 inwoners betrapt op het rijden onder invloed van te veel alcohol in Winterswijk Hieronder de top 10 gemeenten waar de meeste bestuurders, in verhouding tot het aantal inwoners, beboet worden voor rijden onder invloed:
  1. Barneveld: 50,1 boetes per 10.000 inwoners
  2. Voorst: 41,0 boetes per 10.000 inwoners
  3. Apeldoorn: 39,7 boetes per 10.000 inwoners
  4. Zutphen: 37,6 boetes per 10.000 inwoners
  5. Arnhem: 36,8 boetes per 10.000 inwoners
  6. Harderwijk: 35,3 boetes per 10.000 inwoners
  7. Nijmegen: 34,7 boetes per 10.000 inwoners
  8. Renkum: 34,6 boetes per 10.000 inwoners
  9. Ermelo: 33,5 boetes per 10.000 inwoners
  10. Overbetuwe: 31,6 boetes per 10.000 inwoners
 

Lees ook

Opnamen uit de documentaire1

Winterswijk blijft enthousiast over ‘Bespiegelingen over de Achterhoek’

WINTERSWIJK – De belangstelling voor de documentaire Bespiegelingen over de Achterhoek blijft onverminderd groot. Na drie volledig uitverkochte vertoningen bij Boogie Woogie zijn ook de twee voorstellingen in Theater De Storm uitverkocht. Daarmee heeft de documentaire inmiddels voor de vijfde keer een volle zaal weten te trekken in Winterswijk.

Zonnebrinkkerk

Young@Heart-dienst in de Zonnebrinkkerk: “In de flow”

WINTERSWIJK – In de Zonnebrinkkerk in Winterswijk vindt op zondagmorgen 1 november om 10.00 uur een bijzondere Young@Heart-dienst plaats. De viering staat dit keer in het teken van het thema ‘In de flow’, passend binnen het jaarthema ‘Water’.

pubquiz 25-2

Vierde editie van de Grote Winterswijkse Geschiedenisquiz

WINTERSWIJK – Wie weet het meest van de geschiedenis van Winterswijk? Die vraag staat centraal tijdens de vierde editie van de Grote Winterswijkse Geschiedenisquiz, die op donderdag 12 november wordt gehouden in de MuseumFabriek. De quiz wordt georganiseerd door Vereniging Het Museum en is inmiddels uitgegroeid tot een geliefde traditie voor liefhebbers van de lokale historie.

file_00000000709c821082ed26c74c9f9df8

Spannende damavond levert interessante partijen op

WINTERSWIJK – Tijdens de clubavond van Damclub Winterswijk op woensdag 21 oktober werd er tot in de late uurtjes gestreden om de punten. De leden kregen verschillende spannende partijen voorgeschoteld, waarin combinaties, positioneel spel en eindspeltechniek de doorslag gaven.

burgemeesters

Nieuwe burgemeester Winterswijk op kennismakingsbezoek in district Borken

BORKEN/WINTERSWIJK – Districtsbestuurder Dr. Kai Zwicker heeft woensdag 21 oktober de nieuwe burgemeester van Winterswijk, Baukje Dijkstra, ontvangen voor een eerste officieel bezoek aan het districtshuis in Borken. Tijdens de kennismakingsbijeenkomst stond de grensoverschrijdende samenwerking tussen Winterswijk en het Duitse district Borken centraal.

gemeente

Praktische ideeën voor huis en tuin op zaterdag 7 november in en rondom het oude raadhuis

Winterswijkse Klimaatdag: de duurzame doe-dag

WINTERSWIJK – Inwoners die aan de slag willen met energiebesparing, isolatie of een groenere tuin kunnen op zaterdag 7 november terecht bij de Winterswijkse Klimaatdag. De duurzame doe-dag vindt plaats van 10.00 tot 13.00 uur in en rondom het oude raadhuis aan het Mevrouw Kuipers-Rietbergplein 1 en wordt georganiseerd door Duurzaam Winterswijk.