Winterswijk, Netherlands
Terug

Twee keer winst voor WSG in schaakcompetitie

schaaknieuws

WINTERSWIJK - Schaakvereniging WSG kende een succesvolle speelronde in de regionale competitie. Zowel WSG 1 als WSG 2 boekten een belangrijke overwinning, terwijl WSG 3 ondanks een sterke wedstrijd net naast een positief resultaat greep.

 | Aangepast op

Voor WSG 1 stond in de derde ronde de belangrijke thuiswedstrijd tegen De Pion op het programma. Na het teleurstellende resultaat in de vorige ronde was een overwinning noodzakelijk om aansluiting te houden in de competitie.

De Winterswijkers traden voor het eerst dit seizoen aan in hun sterkste opstelling. Tegen het ervaren team van De Pion, dat in het verleden op hoog niveau speelde, werd uiteindelijk een overtuigende 6-2 overwinning geboekt.

Dat zag er aanvankelijk niet direct naar uit, maar gaandeweg kantelde de wedstrijd in het voordeel van WSG. Marcel Krosenbrink, Arjan van Lith, Arent Luimes en Carsten ter Horst wonnen hun partijen. Jochem Mullink, René Albersmann, Emma de Vries en Reinhard Funke hielden hun tegenstanders op remise.

WSG 2 opnieuw te sterk voor ENO
Ook WSG 2 boekte een fraaie overwinning. Tegenstander ENO uit Nijverdal bleek net als vorig jaar een lastige opponent, maar ook deze keer trokken de Winterswijkers aan het langste eind.

Het team verscheen voor het eerst compleet achter de borden. Een belangrijke bijdrage kwam van de broers Patrick van der Lee en Paul van der Lee, die de twee sterkste spelers van ENO op remise hielden.

Daarnaast zorgden Henri Abbink, Mitch Amkreutz en na een lange partij ook Dick van Wamelen voor volle winst. De remise van Oscar Wamelink bracht de eindstand op 4½-3½ in het voordeel van WSG.

WSG 3 grijpt net naast matchpunt
WSG 3 speelde een uitwedstrijd in Rijssen tegen een sterke tegenstander. Alfred Schley zette zijn team op voorsprong met een overwinning. Later voegden ook Geert ten Hietbrink en Luc van Harxen een punt toe. Willy Wilting speelde remise.

Ondanks deze goede resultaten bleek het net onvoldoende voor een positief teamresultaat. WSG 3 verloor uiteindelijk nipt met 4½-3½.

Uitslagen onderlinge competitie
Van der Lee - Abbink ½-½
Ten Hietbrink - Krosenbrink ½-½
Ter Horst - Van Harxen 1-0
Schuurmans - Burgers 1-0
Wilting - Schmeing ½-½
Ubbels - Van de Laar ½-½
Klein Langenhorst - De Waal 1-0
Van 't Slot - Doppenberg 0-1
Klein Poelhuis - W. Kweldam 0-1
Maris - Eckhardt 1-0
Derksen - Ruesink 0-1
Met twee teamoverwinningen kan WSG terugkijken op een succesvolle competitieronde en met vertrouwen vooruitkijken naar de volgende wedstrijden.

Lees ook

henk en frits

Dansen, meezingen en brommers kijken in Nationaal Onderduikmuseum

AALTEN – Het Nationaal Onderduikmuseum in Aalten staat op zaterdag 14 november volledig in het teken van muziek, dans en nostalgie tijdens het evenement ‘Dansen op de daele / Brommers kieken’. De sfeervolle avond wordt georganiseerd in het kader van het Achterhoekse Museumweekend en in samenwerking met de Dag van de Achterhoekse Popmuziek (DAP).

schaaknieuws

Twee keer winst voor WSG in schaakcompetitie

WINTERSWIJK - Schaakvereniging WSG kende een succesvolle speelronde in de regionale competitie. Zowel WSG 1 als WSG 2 boekten een belangrijke overwinning, terwijl WSG 3 ondanks een sterke wedstrijd net naast een positief resultaat greep.

anouk

Mooie resultaten voor ruiters van HVW in dressuur en springen

WINTERSWIJK - Leden van de Hippische Vereniging Winterswijk (HVW) hebben de afgelopen weken uitstekende resultaten behaald tijdens diverse wedstrijden in de regio. Zowel in de dressuur als het springen werden meerdere prijzen in de wacht gesleept.

klimop

Twee huiskamerconcerten bij Klimop in Winterswijk

WINTERSWIJK – Bij Klimop draait het niet alleen om ontmoeting, koffie, maaltijden en workshops. In het weekend van 7 en 8 november vormt de huiskamer aan de Spoorstraat ook het decor voor twee bijzondere en intieme luisterconcerten. Lokale en landelijke artiesten nemen bezoekers mee in hun muzikale verhalen, inspiratie en kijk op de wereld.

icons

Alledaagse voorwerpen worden kunst bij LoodsB

WINTERSWIJK - Fotograaf en beeldmaker Joost Berndes opent tijdens het Landelijk Atelierweekend de deuren van LoodsB aan de Morsestraat 34 in Winterswijk. Op zaterdag 7 en zondag 8 november kunnen bezoekers kennismaken met zijn nieuwste fotoserie ICONS – once the Ordinary, waarin alledaagse voorwerpen uit het verleden een nieuw artistiek leven krijgen.

Oorspronkelijk_Ontwerp_Rietkerpenning_voor_achter

Rietkerkpenning 40 jaar: bijzonder ontwerp te zien tijdens Museumnacht

WINTERSWIJK - De Rietkerkpenning bestaat dit jaar veertig jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum besteedt de MuseumFabriek Winterswijk tijdens de Museumnacht op zaterdag 14 november speciale aandacht aan de bijzondere herdenkingspenning, die in 1986 werd ontworpen door de toen in Winterswijk woonachtige kunstenaar Pieter Noya.