Winterswijk, Netherlands
Terug

Veel verzet tegen windmolens in Winterswijk

windmolens.jpg
michiel |  | Aangepast op

 

windmolensWINTERSWIJK - Er is breed en heftig verzet tegen het plaatsen van windmolens op het grondgebied van Winterswijk. Dat bleek dinsdag op de informatieavond in het gemeentekantoor, waar zo'n zeventig inwoners kennisnamen van de energievisie van de gemeente.

In de bespreking per onderwerp (windmolens, zonnepanelen en biomassa) in kleinere groepen werd duidelijk dat een meerderheid van de bezoekers, zo'n 45, de avond vooral wilde gebruiken om wethouder Gommers nog eens kritisch te bevragen over de ruimtelijke mogelijkheid om windmolens te plaatsen. Uit de gepresenteerde kaart bleek bijvoorbeeld dat Winterswijk maar een paar plaatsen beschikbaar heeft waar windmolens mogelijk zijn, waardoor er of een concentratie van molens komt, of enkele zeer hoge.
Wantrouwen
De aanwezigen waren teleurgesteld over de opzet van de avond die naar hun idee te veel een informatieavond en te weinig een inspraakavond zou zijn. Er werd zelfs wantrouwen uitgesproken over de vraag of de opmerkingen op de avond wel serieus worden genomen. Wethouder Gommers verzekerde de aanwezigen dat er nog tenminste twee gelegenheden  zullen komen om in te spreken. Bovendien komt er op verzoek van de gemeenteraad een avond met experts, waar ook betrokken inwoners iemand als hun expert kunnen voordragen.

Lees ook

NL-Alert testbericht - mobiele telefoon - 2026.jpg

Maandag 1 juni ontvangen Gelderlanders het NL-Alert testbericht

WINTERSWIJK - Maandag 1 juni verstuurt de overheid rond 12 uur het NL-Alert testbericht. Zo test de overheid of het alarmsysteem werkt bij een noodsituatie. Voor Gelderlanders die vaak in de buurt van de grens zijn, is de NL-Alert App handig. Download je de NL-Alert App voor 1 juni? Dan kan je meteen testen of die goed staat ingesteld. In december 2025 had de NL-Alert App ruim 6.400 gebruikers in Gelderland.

Euregionaal sportfestival brengt jongeren uit Nederland en Duitsland samen (c) Rick Mellink.jpeg

Euregionaal sportfestival brengt jongeren uit Nederland en Duitsland samen

OCHTRUP – Tijdens het EDL Sportfestival bij het Sportwerk in Ochtrup kwamen ongeveer 100 leerlingen uit Nederland en Duitsland samen voor een actieve en verbindende dag vol sport en ontmoeting. Ongeveer 50 leerlingen van de Alexanderschule in Wallenhorst en 50 leerlingen van het Bonhoeffer College in Enschede namen deel aan het festival.

Verleden-heden-en-toekomst-i-mb.jpg

Winterswijk loopt opnieuw warm voor Bespiegelingen over de Achterhoek

WINTERSWIJK - Na drie uitverkochte voorstellingen in Boogie Woogie blijkt ook voor de voorstelling in de Schouwburg De Storm grote belangstelling te bestaan. De kaartverkoop gaat hard en ook de voorstelling in oktober lijkt richting een uitverkochte zaal te gaan.

molendebataaf.JPG

Molen Bataaf bestaat 225 jaar

WINTERSWIJK - In het eerste weekend van juni is de molen het monumentale middelpunt tijdens een jubileumreceptie met een bijzondere boekpresentatie op vrijdag 5 juni. De zondag daarna staat een unieke fietstocht op het jubileumprogramma.

4daagse.JPG

75e editie Avond4Daagse Winterswijk van start op 1 juni

WINTERSWIJK – Nog één week en dan gaat de 75e editie van de Avond4Daagse Winterswijk van start. Van 1 tot en met 5 juni 2026 staat Winterswijk weer volledig in het teken van wandelen, gezelligheid, muziek en ontmoeting.

0c31a786-7246-4bdc-8b20-fb2bc5785059.jpeg

Twee auto’s zwaar beschadigd bij ongeval op de Kottenseweg

KOTTEN – Bij een verkeersongeval op de Kottenseweg zijn donderdagmiddag rond 16.33 uur twee auto’s zwaar beschadigd geraakt. Hulpdiensten, waaronder politie, ambulance en brandweer, kwamen met spoed ter plaatse.