Winterswijk, Netherlands
Terug

Aanleg glasvezel buitengebied Achterhoek gaat langer duren

michiel |  | Aangepast op

Snel internet voor het buitengebied komt er, maar het duurt langer dan gehoopt. ’We wilden sneller dan mogelijk was’ zegt een teleurgestelde gedeputeerde Jan Jacob van Dijk. Provincie en gemeenten werken nu aan een passende aanpak binnen de mogelijkheden van Brussel. Het gevolg is dat een concreet aanbod aan bewoners voor snel internet in het buitengebied nog ongeveer een jaar gaat duren.


De buitengebieden van de Achterhoek zijn niet goed aangesloten op het wereldwijde internet. Dat leidt tot problemen voor ondernemers, onderwijs en zorgvoorzieningen. De afhankelijkheid van internet groeit. Voor een economisch gezonde en leefbare regio is snel internet onmisbaar. Vandaar dat provincie en gemeenten in de Achterhoek het initiatief namen tot aanleg van een snel internet.

 


Een jaar geleden nodigden de provincie marktpartijen uit tot aanleg van een netwerk. Interesse bleek minimaal en partijen kwamen niet tot overeenstemming. Provincie en gemeenten besloten daarom zelf een netwerk aan te leggen en daarvoor een eigen bedrijf op te richten. Europese wetgeving leek daarvoor mogelijkheden te bieden. Maar de afgelopen weken blijkt dat de regels anders moeten worden uitgelegd dan was verwacht. Brussel geeft voorschriften voor overheden die steun willen geven.
Die weg leidt tot de aanleg van het netwerk via een aantal stappen met tussentijdse toetsing in de markt. Het doorlopen van al die stappen  en de daarbij horende (reactie)tijd vraagt ongeveer een jaar. Wat dit betekent voor het op te richten eigen bedrijf weten de provincie en gemeenten nog niet

Lees ook

Hootchiekoe_25_Zondag_169

Hootchie Koe: drie dagen muziek, sfeer en samen genieten

VARSSEVELD - Zodra de eerste gitaarakkoorden over de festivalweide klinken en de eerste koude biertjes worden getapt, weten de vaste bezoekers genoeg: Hootchie Koe is weer terug. Van vrijdag 3 tot en met zondag 5 juli verandert het terrein bij het Hofshuus in Varsseveld opnieuw in een bruisende ontmoetingsplek vol muziek, theater, kindervertier en gezelligheid.

strongman

Strongman Champions League naar Winterswijk

WINTERSWIJK - Winterswijk staat deze zomer internationaal in de schijnwerpers. Op zondag 21 juni 2026 verandert de Markt in het centrum in een indrukwekkende arena voor de Strongman Champions League. Tijdens dit grootschalige evenement nemen twaalf van de sterkste mannen ter wereld het tegen elkaar op in een reeks spectaculaire krachtproeven.

21102620H220Bus20Arriva20web-11

Groot onderhoud aan de N314: Arriva zet pendelbussen in

BAAK - Door groot onderhoud aan de N314 in Baak, vervallen van maandag 22 tot en met vrijdag 26 juni bushaltes op buslijn 28 tussen Doetinchem en Zutphen. Arriva zet pendelbusjes en een aangepaste dienstregeling in. Hierdoor kunnen reizigers tijdens het onderhoud aan de weg toch met het openbaar vervoer op hun bestemming komen.

foto boek burgemeester juni 2026

Jubileum Molen Bataaf: boek en historische fietstocht

WINTERSWIJK - Met een goed bezochte receptie vierde Stichting Molen Bataaf vrijdag, samen met vele vrijwilligers, buren en andere relaties die zich betrokken voelen bij de molen, twee jubilea: het 25-jarig bestaan van de stichting en de 225e verjaardag van de molen. Ook burgemeester Baukje Dijkstra was aanwezig bij deze dubbele jubileumviering.

Wethouder Elvira Schepers

Wethouder Elvira Schepers-Jansen neemt afscheid na zeven betrokken jaren in Winterswijk

WINTERSWIJK - Na zeven jaar inzet voor de Winterswijkse samenleving neemt wethouder Elvira Schepers-Jansen afscheid van haar functie. In deze periode heeft zij zich, samen met inwoners, organisaties en partners, met hart en ziel ingezet voor een sociaal en verbonden Winterswijk.

GTW 475 rondrit naar houtzagerij Nijhuis Groenlo

Cultuurbus rijdt op 21 juni naar Kasteel Slangenburg

WINTERSWIJK - Vorig jaar jaar startten Sociaal Team de Post, Transit Oost, gemeente Winterswijk en Boogie Woogie met de Cultuurbus. Dat was zo’n succes dat er ook dit jaar weer met de bus gereden wordt. De eerste rit zijn inmiddels geweest. Vrijdag 19 juni is de volgende. Die rit gaat naar Kasteel Slangenburg in Doetinchem.