EIBERGEN – De organisatie van de ACTRONICS Berkelland Rally heeft groen licht gekregen voor de editie van 2026. Alle benodigde vergunningen zijn verleend, waardoor de focus nu volledig ligt op zaterdag 21 november. Op die dag vormt Eibergen opnieuw het strijdtoneel van de officiële seizoensfinale van het Nederlands Rally Kampioenschap. Na de succesvolle terugkeer vorig jaar hoopt de organisatie dit jaar meer dan honderd rallyteams aan de start te verwelkomen.
Succesvolle comeback krijgt vervolg
De terugkeer van de ACTRONICS Berkelland Rally in december 2025 bleek een groot succes. Na een afwezigheid van zes jaar wist het evenement direct weer veel deelnemers en bezoekers naar de Achterhoek te trekken. Het deelnemersveld zat ruim voor het sluiten van de inschrijving vol en langs de klassementsproeven stonden duizenden rallyliefhebbers. De compacte opzet, de gezellige sfeer en de uitdagende proeven werden door deelnemers en publiek positief ontvangen.
Voor de editie van 2026 bouwt de organisatie voort op dat succes. Dit jaar staan opnieuw vier verschillende klassementsproeven op het programma.
Nieuwe proef in Voor-Beltrum
De deelnemers rijden op zaterdag 21 november klassementsproeven rondom Rekken (Grenszicht), Voor-Beltrum (OC-Max), Avest (Coated Race Bearings) en Eibergen (STOOFF). Elke proef wordt tweemaal verreden.
Nieuw op het programma is de klassementsproef in Voor-Beltrum, ten zuiden van Beltrum. Deze nieuwe proef belooft een flinke uitdaging te worden met smalle en technische asfaltwegen, verraderlijke klinkerstroken en een onverhard gedeelte. Daarmee krijgen de equipes een gevarieerde mix van ondergronden voorgeschoteld.
Servicepark opnieuw op De Kiefte
Net als vorig jaar vormt industrieterrein De Kiefte in Eibergen het centrale hart van de rally. Hier bevinden zich het servicepark, de startlocatie en de finish. De eerste deelnemer vertrekt naar verwachting rond 11.30 uur, terwijl de finish rond 18.20 uur gepland staat.
Inschrijving opent binnenkort
Het wedstrijdreglement is inmiddels online gepubliceerd. De inschrijving voor de ACTRONICS Berkelland Rally opent in de loop van komende week. De organisatie spreekt de verwachting uit dat opnieuw meer dan honderd teams zich zullen aanmelden voor de Achterhoekse rallyklassieker.
Wedstrijdvoorzitter Marijn Visser kijkt met vertrouwen uit naar de komende editie:
"We zijn trots dat we staan waar we nu zijn. Daar gaat veel overleg en voorbereiding aan vooraf. Na het succes van vorig jaar kijken we ernaar uit om opnieuw een mooie rally neer te zetten, met uitdagende klassementsproeven en een sterk deelnemersveld. Het is mooi dat we de rallysport ook dit jaar weer naar de Achterhoek kunnen brengen."
Met de vergunningen op zak en een vernieuwd parcours is de organisatie klaar voor een nieuwe editie van de ACTRONICS Berkelland Rally, die op zaterdag 21 november opnieuw veel autosportliefhebbers naar Eibergen en omgeving moet trekken.