Winterswijk, Netherlands
Terug

CDA laat Winterswijkse coalitie klappen nadat wethouder is weggestuurd

gemeente.jpg
peter |  | Aangepast op
De coalitie van de gemeente Winterswijk van PvdA, CDA en Voor Winterswijk is verleden tijd. Nadat Voor Winterswijk als enige coalitiepartij een motie van wantrouwen tegen CDA-wethouder Sylvia Fleuren steunde, heeft het CDA besloten de samenwerking met die partij te beëindigen. Door Bart Sollman   
‘Door het opzeggen van het vertrouwen in onze wethouder door coalitiepartner Voor Winterswijk, ontbreekt voor ons het vertrouwen in een verdere samenwerking’, laat het CDA weten in een statement op Facebook. ‘Het CDA is teleurgesteld in het aannemen van de motie waardoor onze wethouder heeft moeten opstappen. De motie haalde een meerderheid doordat coalitiepartij Voor Winterswijk de motie steunde’, aldus de partij op sociale media.
 
Fractievoorzitter Tom van Beek van Voor Winterswijk is teleurgesteld in de keuze van het CDA om uit de coalitie te stappen: “Het is erg jammer, wat ons betreft had het CDA gewoon in de coalitie mogen blijven en een nieuwe wethouder mogen leveren.” Met vijf zetels is Voor Winterswijk de grootste partij in de raad, ze hebben de sleutel voor een nieuwe coalitie dan ook in handen. De PvdA heeft de samenwerking niet opgezegd.
 
“Vanavond hebben we vergadering met het presidium (alle fractievoorzitters, BS.), dan gaan we de route die wij willen bewandelen toelichten”, aldus Van Beek, die niet op de muziek vooruit wil lopen. “Hoe die route er inhoudelijk uitziet ga ik eerst met de andere partijen delen, ik wil niet dat ze het in de pers lezen.”
 
De politieke crisis ontstond na een chaotisch verlopen verbouwing van zwembad Jaspers, waarbij wethouder Sylvia Fleuren onder vuur kwam te liggen. De communicatie met de raad schoot tekort, de vertraging was fors en er was geen oplossing voor vervangende zwemfaciliteiten.
 
Uiteindelijk verloor Fleuren tijdens een spoeddebat donderdagavond het vertrouwen van een meerderheid in de raad, nadat ook coalitiepartij Voor Winterswijk zich aansloot bij een motie van wantrouwen. Een raadsmeerderheid stemde in met haar vertrek, waarmee de positie van de coalitie direct onder druk kwam te staan.
In samenwerking met Regio8

Lees ook

groot-RRReis trein HR.jpg

Eerste Arriva-trein met naam “Ode aan het landschap” rijdt door de Achterhoek

Achterhoek – De eerste Gelderse Arriva-trein met een nieuwe naam is vanaf nu op het spoor te zien. De trein draagt de naam Ode aan het landschap, een naam die reizigers vorig jaar kozen tijdens de regionale treinnamenwedstrijd van Arriva. De naam verwijst naar de bekende fietsroute van Achterhoek Toerisme én naar het typische coulisselandschap waar de trein dagelijks doorheen rijdt.

dweilorkestedag.JPG

Dweilorkestendag Eierjongens tweede

GROENLO - Ondanks het regenachtige weer kijkt de organisatie van de Dweilorkestendag in Groenlo terug op een zeer geslaagde editie. Het historische centrum stond de hele dag in het teken van muziek, gezelligheid en saamhorigheid. Veel bezoekers trokken naar de binnenstad en genoten van de optredens van de deelnemende dweilorkesten.

obbink-run-090624-mh-19.jpg

Doe mee met de Obbink Run op zondag 31 mei

WINTERSWIJK - Op zondag 31 mei organiseert Archeus weer haar gezellige en sportieve voorjaarsloop: deObbink Run. Een mooie gelegenheid om lekker in beweging te komen en te genieten van deprachtige natuur ten oosten van Winterswijk!

Zicht op Stelkampsveld en boerderij de Steelkamp (1).jpg

Rondleiding natura 2000 gebied Stelkamspveld

RUURLO - Beweging Liefde voor het Klimaat organiseert gezellige en boeiende fiets- enwandelexcursies in steeds een ander stukje Achterhoek. Op zondag 17 mei wordt eenbezoek gebracht aan Stelkampsveld een natura 2000-gebied dat staat in de Nederlandsetop tien van gebieden met de meest zeldzame plantengroei. De afgelopen jaren zijndrastische maatregelen genomen om de natuurkwaliteit te bewaren. Stukken naaldbos zijngekapt, de voedselrijke bodemlaag is op veel plekken afgegraven en het grondwaterpeilverhoogd.

Afbeelding-draaiboek.jpg

Nieuwe Denk vooruit-campagne helpt bedrijven zich voor te bereiden op noodsituaties

Blijven bedrijven in Gelderland draaien in een noodsituatie? 

WINTERSWIJK - Als ondernemer wil je je zaken goed op orde hebben, zodat je kunt groeien. Daarom staan steeds meer Gelderse ondernemers stil bij de vraag: blijft mijn bedrijf draaien in een noodsituatie, waarbij stroom, internet of water uitvalt? Zo’n noodsituatie kan je bedrijf plotseling stilleggen. Vandaag start de Nationale Draaiboekenweek. Door nu te starten met een draaiboek zorg je dat jouw bedrijf blijft draaien bij een noodsituatie. Zo help je jouw bedrijf, toeleveranciers, klanten én Nederland vooruit.

De Treffer.jpg

Ervaren Kracht Wandelvoetbaltoernooi

LICHTENVOORDE - Op woensdag 13 mei organiseert Wandelvoetbalclub De Treffer voor de 4e keer het ErvarenKracht Wandelvoetbaltoernooi. Op het sportpark van Longa’30 ontmoeten maar liefst 16teams elkaar, aldus medeorganisator Frans Ebbers. “De deelnemers verheugen zich op hettoernooi, maar vooral op de ontmoeting en gezelligheid die ons toernooi kenmerkt”.