Winterswijk, Netherlands
Terug

De cultuursector in Winterswijk komt in actie voor Oekraïne

Art-for-Ukraine.png
peter |  | Aangepast op

Het culturele veld is, zoals iedereen, diep geschokt door de ontwikkelingen in Oekraïne. Om solidariteit te tonen en om medeleven en steun te betuigen, organiseert het culturele veld aankomend weekend 4, 5 en 6 maart verschillende activiteiten onder de noemer ♡rt for Ukraine. Ook de cultuursector in Winterswijk komt in actie, waaronder Theater de Storm en museum Villa Mondriaan.

 

Theater De Storm heeft dit weekend een vol theaterprogramma voor de boeg. Vanavond speelt Tineke Schouten haar jubileumvoorstelling ‘Dubbel’, zaterdagavond staat cabaretier Stefano Keizers op de planken. ‘De versoepelingen zijn fijn. Hierdoor kan ons publiek eindelijk weer onbezorgd genieten van een avond theater, zonder beperkingen. Maar het voelt ook enorm dubbel nu er veel zorgen zijn om de situatie in Oekraïne. Gelukkig kunnen we met de actie ♡rt for Ukraine toch iets doen voor de inwoners daar’, aldus Marijt Helmink, directeur van De Storm. Het theater doneert dit weekend de volledige horeca opbrengst aan Giro 555. Ook zal een deel van het gebouw in blauw en geel kleuren.

Ook museum Villa Mondriaan doet mee aan de landelijke campagne ♡rt for Ukraine. In samenwerking met fotograaf Marie-José Jongerius doneert het museum de opbrengst van haar lezing op zondag 6 maart aan Giro 555 van de Samenwerkende Hulporganisaties voor de opvang van Oekraïnse vluchtelingen. Zowel het museum als Marie-José Jongerius zijn ontzet en geraakt door de ontwikkelingen in Oekraïne. Het doel van deze actie is om de inwoners van Oekraïne te steunen en solidariteit te tonen.

Lees ook

ongeval fietser aalten foto 112 winterswijk.jpg

Fietser gewond na ongeval met vrachtwagen

AALTEN - Op de Hamelandroute (N313) bij Barlo, ter hoogte van de kruising met de Hoeninkdijk, heeft maandagmiddag rond 16.10 uur een verkeersongeval plaatsgevonden.

CMYK LOGO.png

Expositie CMYK - Curiosity Meets Your Knowledge!

DOETINCHEM - Van 20 t/m 28 mei is de expositie te bezoeken tijdens schooluren aan de JF Kennedylaan 37 in Doetinchem, tijdens deze expositie presenteren vierdejaars studenten en versnellers een brede selectie van werk dat zij in de afgelopen vier jaar hebben gemaakt.

Pers 260531 - Jaap Kater.jpg

Performance Jaap Kater en De Machine

BREDEVOORT - Op zondag 31 mei 2026 toont Jaap Kater ‘De Machine’ in werking in de Koppelkerk in Bredevoort ter afsluiting van de multidisciplinaire expositie ‘Daar waar thee geschonken wordt’. Jack Weijkamp verzorgt een performance in De Machine en Bert de Haar geeft als grootste kenner van het werk van Jaap Kater een lezing over deze bijzondere kunstenaar en vrije geest.

stormschade.JPG

Informatieavond over hulp bij herstel na de stormschade en bij het verder versterken van het landschap

WINTERSWIJK - Inwoners van het buitengebied Winterswijk zijn van harte welkom bij de informatieavond op woensdag 3 juni over hulp bij herstel na de stormschade en bij het verder versterken van het landschap. Medewerkers van de gemeente en Stichting Landschapsbeheer Gelderland (SLG) vertellen over het project en de voorwaarden voor deelname.

Marga Klompé - Zwarte Cross - sfeeerbeeld Stamcafé De Schans.jpeg

Marga Klompé opnieuw met eigen stamcafé op de Zwarte Cross

WINTERSWIJK - Ook dit jaar zijn bewoners van Marga Klompé vier dagen lang aanwezig op de Zwarte Cross. Voorhet vierde jaar op rij mogen zij samen Stamcafé De Schans uitbaten. Een plek waar jong en oudelkaar ontmoeten, samen lachen en mooie herinneringen maken.

groot-RRReis trein HR.jpg

Eerste Arriva-trein met naam “Ode aan het landschap” rijdt door de Achterhoek

Achterhoek – De eerste Gelderse Arriva-trein met een nieuwe naam is vanaf nu op het spoor te zien. De trein draagt de naam Ode aan het landschap, een naam die reizigers vorig jaar kozen tijdens de regionale treinnamenwedstrijd van Arriva. De naam verwijst naar de bekende fietsroute van Achterhoek Toerisme én naar het typische coulisselandschap waar de trein dagelijks doorheen rijdt.