Winterswijk, Netherlands
Terug

Dienstregeling buslijn Aalten-Bocholt uitgebreid

peter |  | Aangepast op
Sinds ruim twee jaar is hij in gebruik: de permanente busverbinding tussen Aalten en het Duitse Bocholt. Van maandag tot en met zaterdag kunnen reizigers één keer per uur gebruik maken van dit grensoverschrijdende vervoersaanbod. En vanaf 17 oktober is de dienstregeling nog verder uitgebreid: in de ochtend en in de avond zijn er extra ritten toegevoegd. Op die manier vormt de buslijn met name voor scholieren en woon-werkverkeer een echt alternatief. De uitbreiding kwam tot stand in het kader van het Memorandum Oost-Nederland – Münsterland.
Vanaf het station in Aalten vertrekt lijn C11 voortaan op weekdagen al om 5.03 uur met aankomst om 5.25 uur bij het Bustreff in Bocholt. De laatste bus vertrekt om 21.03 met aankomst om 21.25 uur. Op zaterdag start de eerste rit om 7.03 uur, het laatste vertrek uit Aalten is om 18.03 uur. De bus rijdt een keer per uur. In omgekeerde richting vertrekt de eerste rit van de C11 van maandag tot en met vrijdag om 5.35 uur bij het Bustreff in Bocholt en arriveert om 5.55 uur op het station in Aalten. De laatste bus rijdt op weekdagen om 20.35 uur. Voor de zaterdag geldt dat de eerste bus om 6.35 vertrekt, de laatste om 18.35 uur. De volledige dienstregeling is hier in te zien.

Memorandum Oost-Nederland – Münsterland

De uitbreiding van de dienstregeling kwam tot stand in het kader van het zogeheten Memorandum Oost-Nederland – Münsterland, een grensoverschrijdend samenwerkingsprogramma. Daarin werken de provincies Gelderland en Overijssel, de regio’s Twente en de Achterhoek, de Stadt Münster, Kreise in het Münsterland, de Bezirksregierung Münster en de EUREGIO op vier thema’s grensoverschrijdend samen. Deze vier onderwerpen zijn onderwijs, arbeidsmarkt, economie en mobiliteit. Een aantal weken terug hebben we als financierende overheden het gebruik van de lijn besproken en we hebben geconstateerd dat de lijn inmiddels voldoende wordt gebruikt om deze voort te zetten.

Succesvolle proef

Van december 2017 tot april 2018 reedt er bij wijze van proef al een bus tussen Aalten en Bocholt. Die bleek een succes te zijn: er waren doordeweeks gemiddeld negentig reizigers per dag en 97 procent van alle passagiers gaf de lijn een positieve beoordeling. Daarom werd besloten een permanente verbinding op te zetten. Een aantal weken geleden bespraken de financierende overheden het gebruik van de lijn en is geconstateerd dat de lijn inmiddels voldoende wordt gebruikt om deze voort te zetten.

Lees ook

Shy but Fly

Muzikaal weekend in Café ’t Bolwerk: rock op zaterdag, soul op zondag

WINTERSWIJK - Liefhebbers van live muziek kunnen in het weekend van 17 en 18 oktober hun hart ophalen in Café ’t Bolwerk. Met een optreden van de Jürgen Rijkers Band op zaterdagavond en de Amerikaanse zangeres Shy But Flyy op zondagmiddag staat een veelzijdig programma vol rock, soul, blues en rootsmuziek op de agenda.

Gwynn met nikita

Leden HVW boeken fraaie resultaten op wedstrijden en Halloweenwedstrijd groot succes

WINTERSWIJK - De ruiters en amazones van de Hippische Vereniging Winterswijk (HVW) hebben de afgelopen weken uitstekende prestaties geleverd op verschillende concoursen in de regio. Daarnaast was ook de eigen onderlinge Halloweenwedstrijd een groot succes.

VERENIGING-het-MUSEUM-logo

Lezing over Tante Riek en de Landelijke Organisatie voor Hulp aan Onderduikers

WINTERSWIJK – Historicus Martijn Veenhuijsen verzorgt op donderdag 15 oktober een lezing over Helena Kuipers-Rietberg, beter bekend als Tante Riek. Tijdens de bijeenkomst staat het indrukwekkende levensverhaal centraal van de Winterswijkse huisvrouw en moeder van vijf kinderen die tijdens de Tweede Wereldoorlog uitgroeide tot de drijvende kracht achter de grootste verzetsorganisatie van Nederland.

ongv ruurlo

Eén persoon overleden bij ernstig ongeval in Ruurlo

RUURLO – Bij een ernstig verkeersongeval aan De Huikert in Ruurlo is in de nacht van zaterdag op zondag één persoon om het leven gekomen. Het ongeval vond rond 03.15 uur plaats toen een auto door nog onbekende oorzaak tegen een boom botste.

Erik en Wim goed op weg naar de laatste 2 punten

WDV 2 boekt knappe overwinning in Terborg

TERBORG - Het tweede team van damvereniging WDV heeft donderdagavond een verdienstelijke 5-7 overwinning geboekt op DVOIJ in Terborg. Omdat de thuisploeg niet in haar sterkst mogelijke opstelling aantrad, lagen er kansen voor de Winterswijkers, maar de wedstrijd begon allerminst gunstig.

Berkelstedenfoto

Zutphen wint Berkelschaak in Meddo

MEDDO - Schaakvereniging WSG heeft zaterdag in het kader van haar 80-jarig jubileum het jaarlijkse Berkelstedentoernooi georganiseerd. In zalencentrum Spiekerman streden elf teams uit Nederland en Duitsland om de felbegeerde titel. De overwinning ging uiteindelijk overtuigend naar Zutphen 1, dat met de maximale score van 14 punten beslag legde op de eerste plaats.