Winterswijk, Netherlands
Terug

MOTOmed en Nintendo Switch voor verpleegafdelingen SKB Winterswijk

overhandiging-MOTOmed-en-Nintendo-Switch-door-Wim-Aalderink-Stichting-Vrienden-van-het-SKB-aan-verpleegkundige-D1
peter |  | Aangepast op
Overhandiging MOTOmed en Nintendo Switch door Wim Aalderink (Stichting Vrienden van het SKB) aan verpleegkundige D1
    Dankzij een gulle donateur heeft de Stichting Vrienden van het SKB op vrijdag 4 februari 2022 een MOTOmed en Nintendo Switch kunnen overhandigen aan verpleegafdelingen D1 en E1 van het Streekziekenhuis Koningin Beatrix in Winterswijk. Op deze verpleegafdelingen verblijven onder andere patiënten die herstellen van een oncologische darmoperatie. De donatie kan bijdragen aan de mobilisatie en spierkracht van deze patiënten.   Enhanced Recovery After Surgery (ERAS) Sinds 2021 worden patiënten met een darmtumor geopereerd volgens de vernieuwde ERAS-methode. ERAS staat voor Enhanced Recovery After Surgery, oftewel verbeterd herstel na een operatie. Het is een wereldwijd toegepaste en wetenschappelijk bewezen methode om patiënten sneller te laten herstellen na een darmoperatie en de kans op complicaties te verkleinen. Een belangrijke factor voor een spoedig herstel is een zo kort mogelijke periode van bedrust en zo snel mogelijk mobiliseren, zodat het verlies van spierkracht wordt beperkt. De MOTOmed en Nintendo Switch kunnen bijdragen aan de mobilisatie en spierkracht van patiënten.   MOTOmed en Nintendo Switch Een MOTOmed is een bewegingstrainer die fietsoefeningen biedt voor de benen en/of armen van patiënten. De fiets kan gemakkelijk voor een stoel geplaatst worden, waardoor patiënten met een verminderde mobiliteit toch kunnen bewegen. De Nintendo Switch is een spelcomputer waarop patiënten beweegspellen kunnen doen, zoals het uitoefenen van verschillende sporten. Irma Winkelhorst, teammanager van de verpleegafdelingen, is dankbaar voor de donatie: “We zijn blij voor onze patiënten. Met de MOTOmed en Nintendo Switch kunnen we hen in- en ontspanning aanbieden. Het draagt bij aan ERAS: een verbeterd herstel na de operatie.”   Stichting Vrienden van het SKB De Stichting Vrienden van het SKB zet zich met projecten in om het verblijf voor patiënten en bezoekers bij SKB wat aangenamer te maken. Wim Aalderink, voorzitter van Stichting Vrienden van het SKB, heeft de MOTOmed en Nintendo Switch officieel overhandigd aan een verpleegkundige. “Alles wat wij als Stichting Vrienden kunnen doen voor patiënten van het SKB is afhankelijk van gulle gevers. Klein, groot, eenmalig of regelmatig: alles is welkom!”, aldus Wim. Naast dit project maakte Stichting Vrienden van het SKB onder meer het Beweegplein, een babycam (SKBaby) en een fotowand bij de buitenpolikliniek in Eibergen mogelijk.   Vriend van het SKB worden Stichting Vrienden van het SKB zamelt op allerlei manieren geld in om projecten te financieren. Elke bijdrage is daarbij enorm gewenst. Wie het SKB een warm hart wil toedragen, kan Vriend van het SKB worden. Ook een eenmalige donatie of zelf een sponsoractie opzetten, behoren tot de mogelijkheden. Kijk hiervoor op www.vriendenskb.nl

Lees ook

vissen

ZomerVISkaravaan strijkt neer in Winterswijk

WINTERSWIJK - Houd je van vissen of wil je het juist leren? Dan is dit jouw kans! Ben je tussen de 8 en 14 jaar oud, of heb je kinderen in deze leeftijdscategorie? W.H.V. de Karper organiseert, in samenwerking met de Sportvisunie, een fantastisch JeugdVISevent op woensdag 22 juli 2026 bij VISvijver De Puls, De Puls 7101 JZ Winterswijk (Badweg). Dit evenement is onderdeel van de ZomerVISkaravaan!

Foto TIJDLIJN Bredevoort

Nieuwe attractie bij VVV Bredevoort

BREDEVOORT - De afgelopen week werd de “TIJDLIJN” geïntroduceerd, in de oude bankkluis in het VVV kantoor, waar de hoogtepunten uit de bijzondere historie van Bredevoort zijn vermeld, gecombineerd met de nieuwe route “Bredevoort Belegerd”. Deze wandeling door het stadje is op 4 juni officieel geopend door burgemeester Stapelkamp en wordt u gratis aangeboden. U kunt de QR-code van de route scannen op het VVV kantoor en bij de 5 sculpturen van cortenstaal, die verspreid door Bredevoort staan opgesteld. Iedereen is van harte welkom om het te bekijken en beleven.

1000067725

Nieuw driedaags festival zoMMer!!! brengt muziek, plezier en gezelligheid naar het Strandbad Winterswijk

WINTERSWIJK – Het Strandbad Winterswijk staat van 24 tot en met 26 juli 2026 volledig in het teken van het nieuwe festival zoMMer!!!. Drie dagen lang kunnen bezoekers genieten van muziek, workshops, zwemmen, eten, drinken en ontspanning. Met een gevarieerd programma voor jong en oud wil de organisatie een festival neerzetten waar werkelijk iedereen iets van zijn gading vindt.

Lale Gül

Vrijheid heeft een prijs

Lale Gül in gesprek met Gijs Beukers in Bibliotheek Winterswijk

WINTERSWIJK – Lale Gül is uitgegroeid tot een van de bekendste schrijvers van Nederland. Veel mensen kennen haar van haar boeken én van haar optredens in talkshows en televisieprogramma's, waar zij regelmatig haar visie geeft op actuele maatschappelijke onderwerpen. Op zondag 6 september om 15.00 uur is zij te gast in Bibliotheek Winterswijk.

chelsea hogeslag

Chelsea Hogeslag met Penelope vierde van Gelderland/Flevoland

WINTERSWIJK - Op zaterdag 4 juli kwam Chelsea Hogeslag met Penelope aan de start in de klasse L2 tijdens de regiokampioenschappen in Nunspeet. Ze reed een mooie proef, die werd beloond met 68,75%. Dat was goed voor een vierde prijs van Gelderland/Flevoland én een startbewijs voor het NK.

Deep Dreams Pic 10 juni

Uniek kamermuziekconcert ‘Deep Dreams’

WINTERSWIJK - Aanstaande zondag 12 juli 2026 vindt in Boogie Woogie, Centrum voor Kunst en cultuur, het eerste concert in een nieuwe reeks kamermuziekconcerten plaats. Later dit jaar volgen er meer. Het eerste concert, ‘Deep Dreams’, wordt verzorgd door een trio topmusici in een bijzondere samenstelling: altviool, contrabas en piano. Gebracht worden werken van onder anderen Schumann, Schubert, Fauré en Piazolla.