Winterswijk, Netherlands
Terug

Open dag bij Kringloop Aktief

Kringloop_Aktief_vrijwilligers_boeken

ACHTERHOEK – Benieuwd wat er gebeurt met spullen nadat ze zijn ingeleverd bij de kringloop? Tijdens de open dag van Kringloop Aktief op zaterdag 7 november krijgen bezoekers een unieke kans om een kijkje achter de schermen te nemen. Daarnaast zijn er leuke prijzen te winnen en staan koffie en iets lekkers klaar.

 | Aangepast op

Van 10.00 tot 17.00 uur zijn bezoekers welkom op de locaties van Kringloop Aktief in Doetinchem, Gendringen en Groenlo. Gedurende de dag worden rondleidingen gegeven waarbij bezoekers plekken kunnen zien die normaal gesproken niet toegankelijk zijn voor klanten.

Tijdens de rondleidingen wordt uitgelegd hoe ingebrachte spullen worden gesorteerd, welke artikelen opnieuw verkocht kunnen worden en wat er gebeurt met materialen die niet meer bruikbaar zijn. Ook is er volop gelegenheid om vragen te stellen aan medewerkers en vrijwilligers die dagelijks actief zijn binnen de organisatie.

Achter de deuren van de kringloopwinkels gebeurt meer dan veel mensen denken. Jaarlijks zamelt Kringloop Aktief ruim 9 miljoen kilo goederen in. Maar liefst 82 procent daarvan krijgt een tweede leven. Spullen die niet hergebruikt kunnen worden, worden waar mogelijk gerecycled tot nieuwe grondstoffen. Daarmee levert de organisatie een belangrijke bijdrage aan het verminderen van afval, het besparen van grondstoffen en het terugdringen van CO₂-uitstoot.

Naast duurzaamheid speelt ook maatschappelijke betrokkenheid een belangrijke rol. Op de vier locaties van Kringloop Aktief werken ongeveer 225 mensen, waaronder vrijwilligers, stagiaires, medewerkers die werkervaring opdoen en vaste krachten. Inmiddels hebben meer dan 400 mensen via Kringloop Aktief een baan gevonden of een opleiding kunnen volgen.

Wie interesse heeft om zelf als vrijwilliger aan de slag te gaan, kan tijdens de open dag vrijblijvend kennismaken met de organisatie. Medewerkers vertellen graag meer over de mogelijkheden.

Open dag Kringloop Aktief
Datum: Zaterdag 7 november
Tijd: 10.00 - 17.00 uur

Locaties:

Doetinchem – Gildenstraat 43
Gendringen – Nijverheidsweg 22A
Groenlo – Zuidgang 1A
Iedereen is van harte welkom om een kijkje te nemen en te ontdekken wat er allemaal schuilgaat achter de kringloopwinkel.

Lees ook

politie

Minderjarige jongen uit Winterswijk overleden na zware aanrijding in Enschede

WINTERSWIJK/ENSCHEDE – Een minderjarige jongen uit Winterswijk is overleden aan de gevolgen van een ernstig verkeersongeval op de Haaksbergerstraat in Enschede. Het ongeval vond plaats op dinsdagavond 20 oktober op de kruising met de Keuperweg. De politie maakte maandag 26 oktober bekend dat het slachtoffer later aan zijn verwondingen is overleden.

ramkraak eib

Ramkraak veroorzaakt grote schade bij juwelier in Eibergen

EIBERGEN – Bij een juwelier aan de Brink in Eibergen heeft in de nacht van zondag op maandag een ramkraak plaatsgevonden. Het incident gebeurde rond 04.00 uur en zorgde voor aanzienlijke schade aan het pand.

Kringloop_Aktief_vrijwilligers_boeken

Kijk achter de schermen en win prijzen

Open dag bij Kringloop Aktief

ACHTERHOEK – Benieuwd wat er gebeurt met spullen nadat ze zijn ingeleverd bij de kringloop? Tijdens de open dag van Kringloop Aktief op zaterdag 7 november krijgen bezoekers een unieke kans om een kijkje achter de schermen te nemen. Daarnaast zijn er leuke prijzen te winnen en staan koffie en iets lekkers klaar.

MJJ-20240709-OV-213

De herfst tegemoet met het openbaar vervoer

WINTERSWIJK – Donkere dagen en herfstachtig weer hoeven geen reden te zijn om thuis te blijven. Wie graag zelfstandig op pad gaat voor een bezoek aan familie of vrienden, een gezellig etentje of een museumbezoek, kan ook met het openbaar vervoer comfortabel en ontspannen reizen. Voor inwoners die nog vragen hebben over reizen met bus en trein, wordt in Winterswijk een gratis OV-inloopspreekuur georganiseerd.

Opnamen uit de documentaire1

Winterswijk blijft enthousiast over ‘Bespiegelingen over de Achterhoek’

WINTERSWIJK – De belangstelling voor de documentaire Bespiegelingen over de Achterhoek blijft onverminderd groot. Na drie volledig uitverkochte vertoningen bij Boogie Woogie zijn ook de twee voorstellingen in Theater De Storm uitverkocht. Daarmee heeft de documentaire inmiddels voor de vijfde keer een volle zaal weten te trekken in Winterswijk.

Zonnebrinkkerk

Young@Heart-dienst in de Zonnebrinkkerk: “In de flow”

WINTERSWIJK – In de Zonnebrinkkerk in Winterswijk vindt op zondagmorgen 1 november om 10.00 uur een bijzondere Young@Heart-dienst plaats. De viering staat dit keer in het teken van het thema ‘In de flow’, passend binnen het jaarthema ‘Water’.