Winterswijk, Netherlands
Terug

Oranje Fonds zoekt activiteiten voor 21ste editie NLdoet op 14 & 15 maart 

Oranje-Fonds-NL-Doet-Commercial-opnames-2024-Amsterdam-internet-21-van-132-.jpg
peter |  | Aangepast op

Meld jouw activiteit aan voor de grootste vrijwilligersactie en ontvang een financiële bijdrage van het Oranje Fonds 

Vanaf 1 november 2024 kunnen maatschappelijke organisaties weer activiteiten aanmelden voor NLdoet 2025. Met deze grootste vrijwilligersactie van Nederland ondersteunt het Oranje Fonds stichtingen en verenigingen die nieuwe vrijwilligers kunnen gebruiken. Aanmelden voor de 21ste editie van NLdoet op 14 en 15 maart 2025 doe je door je activiteit aan te melden op NLdoet.nl.
Het Oranje Fonds organiseert NLdoet om vrijwilligerswerk in de spotlights te zetten en mensen uit te nodigen iets voor een ander te betekenen.  In heel Nederland zijn   vrijwilligers actief voor hun straat, hun wijk of hun buurtje. Zonder hen zouden organisaties als dorpshuizen, voedselbanken en buurtmoestuinen niet bestaan. Het zijn buitengewone mensen. NLdoet levert deelnemende organisaties veel op. Meer mensen leren jouw organisatie kennen, leren jouw deelnemers kennen en ze bouwen een band op met het doel waar jouw organisatie voor staat.
Deelnemende stichtingen en verenigingen kunnen bij het Oranje Fonds een maximale bijdrage van 350 euro aanvragen voor bijvoorbeeld catering en (klus) materialen. Dit kan tot en met 31 januari 2025.
“Elk jaar steken duizenden mensen door het hele land samen de handen uit de mouwen om bergen werk te verzetten. Er wordt geverfd, er wordt opgeruimd, er wordt getuinierd, met elkaar gelachen en gegeten. Je komt op nieuwe plekken, ontmoet nieuwe mensen en gaat met elkaar aan het werk en met elkaar in gesprek. Iedereen is welkom. Zo werken we met elkaar aan een samenleving waarin mensen elkaar kunnen ontmoeten, zorgen voor elkaar en naar elkaar omzien,” vertelt Sandra Jetten, directeur van het Oranje Fonds.

Lees ook

stoffels.JPG

Hendrickje Stoffels 400 jaar: Bredevoort viert haar beroemdste dochter

BREDEVOORT – Dit jaar is het vierhonderd jaar geleden dat Hendrickje Stoffels, muze en levenspartner van Rembrandt van Rijn, werd geboren in Bredevoort. Die bijzondere mijlpaal blijft niet onopgemerkt: Bredevoort staat dit jaar volop in het teken van Hendrickje.

20260501_122948.jpg

SP Winterswijk eert sociaal ondernemerschap op Dag van de Arbeid

WINTERSWIJK – Op 1 mei, de Dag van de Arbeid, heeft de SP afdeling Winterswijk opnieuw de prijs voor de Sociaalste Ondernemer van het jaar uitgereikt. Met deze jaarlijkse verkiezing zet de partij ondernemers in het zonnetje die zich onderscheiden door hun maatschappelijke betrokkenheid en aandacht voor mensen, naast het runnen van een gezond bedrijf.

hilgelo vanuit de lucht.JPG

1 mei start van het zwemseizoen

REGIO - Vrijdag 1 mei start het zwemseizoen 2026 voor zwemmen in oppervlaktewater, zoals rivieren, sloten, kanalen en meren. Zwemmen betekent plezier voor jong en oud en is vooral gezond. In Nederland zijn meer dan zevenhonderd officieel aangewezen zwemwaterlocaties waar je veilig kunt zwemmen. Gelderland telt er 79. Zwemmen in oppervlaktewater heeft ook risico’s. Hou er bijvoorbeeld aan het begin van het seizoen rekening mee dat het water nog erg koud kan zijn en dat je daardoor verkrampt kunt raken.

skbentree.jpg

SKB verandert manier van afspraak maken voor bloedafname

WINTERSWIJK - Veel zorgzaken worden bij het Streekziekenhuis Koningin Beatrix (SKB) al digitaal geregeld, zo ook het maken van een afspraak voor bloedafname. Het maken van een afspraak voor bloedafname gaat veranderen. Patiënten kunnen op dit moment zelf via de website van het ziekenhuis een afspraak maken. Vanaf woensdag 27 mei kunnen zij alle afspraken voor bloedafname maken via het persoonlijke online zorgportaal MijnSKB.

afgevulde flessen.JPG

Wereldprimeur bij Brouwersnös met innovatieve doseertechnologie

GROENLO – Brouwerij Brouwersnös in Groenlo heeft samen met Bronkhorst High‑Tech uit Ruurlo een wereldprimeur gerealiseerd op het gebied van bierafvulling. Voor het eerst is het gelukt om tijdens het afvullen van bier uiterst nauwkeurig natuurlijke fruitaroma’s rechtstreeks in de fles te doseren. De innovatieve techniek maakt het mogelijk om binnen één brouwbatch meerdere smaakvarianten te creëren, zonder aparte biertanks te gebruiken.

grens.JPG

Uitspraak Duitse rechter zet discussie over grenscontroles op scherp

REGIO – De recente uitspraak van de administratieve rechtbank in het Duitse Koblenz over grenscontroles onderstreept volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer de noodzaak van een nieuwe visie op het Europese grensbeleid. De rechtbank oordeelde dat de huidige Duitse grenscontroles in strijd zijn met het Europese recht.