Winterswijk, Netherlands
Terug

Roparun opent inschrijfperiode editie 2025

Roparun-foto-Marco-de-Swart
peter |  | Aangepast op
De inschrijven voor de volgende Roparun zijn geopend. Teams kunnen zich aanmelden voor de 34ste editie die plaatsvindt van 7 tot en met 9 juni 2025. De Roparun is een jaarlijkse estafetteloop, met startplaatsen in Clastres (Frankrijk) en Enshede en een finish op de Coolsingel in Rotterdam. Jaarlijks vindt de Roparun tijdens Pinksteren plaats. Dit jaar zamelden de duizenden deelnemers, verdeeld over 210 teams, ruim 4,4 miljoen euro in.
Een Roparun-team bestaat uit ongeveer 25 personen, met onder andere acht lopers die ieder in estafettevorm gemiddeld zo’n 65 kilometer lopen, oftewel meer dan anderhalve marathon. Fietsers, cateraars, chauffeurs, masseurs en andere teamleden ondersteunen de lopers. De Roparun bestaat uit twee routes van meer dan 500 kilometer, die elk garant staan voor een avontuurlijke herinnering. Iedereen kan een team vormen: familie, vrienden, sportclubs, bedrijven en verenigingen.
Naast het leveren van een enorme sportieve prestatie zet een team zich gedurende het jaar ook in om geld in te zamelen voor het goede doel. Dit doen ze door middel van diverse acties, zoals het verkopen van loten voor de Roparun-loterij. Teams hebben de vrijheid om zelf creatieve initiatieven te bedenken; van het organiseren van een mini-Roparun op scholen of sportclubs tot het wassen van auto’s of het verkopen van oliebollen en chocoladeletters. Iedereen kan een bijdrage leveren.
Het ingezamelde bedrag wordt verdeeld over verschillende goede doelen in Nederland, België en Frankrijk, met als doel het leven van mensen met kanker zo draaglijk mogelijk te maken. De Roparun ondersteunt jaarlijks tientallen initiatieven, waaronder organisaties die pruiken maken voor zieke kinderen, de inrichting van hospices, vakantiekampen voor lotgenotencontact en informatieve bijeenkomsten.
Stel een team samen met je familie, vrienden, buren, collega’s of leden van de sportclub en meld je aan voor de mooiste estafetteloop. Inschrijven kan vanaf nu tot en met 31 december 2024.
Meer informatie en aanmelden kan vanaf nu op www.roparun.nl/meedoen.

Lees ook

janelle

Mooie resultaten voor ruiters en amazones

WINTERSWIJK - De afgelopen weken hebben verschillende ruiters en amazones uitstekende prestaties geleverd tijdens wedstrijden in de regio. Met meerdere overwinningen en ereplaatsen kijken zij terug op succesvolle concoursen.

bermbrand

Bermbrand aan de Houtladingsstraat snel onder controle

WINTERSWIJK - De brandweer en politie zijn vrijdagavond rond 19.00 uur uitgerukt naar de parkeerplaats aan de Houtladingsstraat vanwege een bermbrand. Bij de meldkamer kwamen kort na elkaar meerdere meldingen binnen, waarna de hulpdiensten met spoed ter plaatse gingen.

cyclist-bycicle-race

Hennie Kuiper reikt de prijzen van de 43e Tour de Mariënvelde uit

MARIENVELDE - Ieder jaar opnieuw probeert de organisatie van de Tour de Mariënvelde een mooie naam uit de wieler- of sportwereld naar de Achterhoek te krijgen om de prijzen te overhandigen en we zijn bijzonder blij dat op zondag 26 juli 2026 Hennie Kuiper naar Mariënvelde komt. 

Opendag_hans-1-1536x1024 60p

Programma nieuw seizoen Boogie Woogie bekend

WINTERSWIJK - Deze week maakte Cultuurcentrum Boogie Woogie het les- en workshopprogramma voor het seizoen 2026 – 2027 bekend. Opnieuw is het aanbod gegroeid, vooral met nieuwe groepscursussen en workshops.

Dag_4

Ome Joop’s Tour beleeft 76e editie

DIDAM - Zondag 26 juli om 14.00 uur begint op Clean Tech Park de 76e editie van Ome Joop’s Tour. Tjienta van Pelt, wethouder van sport van de gemeente Arnhem verricht het startschot. De 80 deelnemers vetrekken vervolgens naar Sportpark De Nevelhorst in Didam, het sportcomplex van DVC’26 dat de hele week fungeert als uitvalsbasis voor deze unieke fietsvakantieweek.

de musici Hanne Feldhaus, Wim Ruessink en Folkert Buis. foto pr1

Muziek Centraal in Doopsgezind Kerkje

WINTERSWIJK - Deze zomer is er weer de zomermuziekserie Muziek Centraal in Winterswijk. Omdat de Jacobskerk gesloten is wegens bouwwerkzaamheden zal de serie dit jaar in een afgeslankte versie op gastlocaties plaatshebben. Onder de noemer ‘Werk in uitvoering’ zijn er dit jaar vijf concerten. Woensdag 29 juli vindt om 12.00 uur het tweede concert plaats, dit keer in het Doopsgezinde Kerkje aan de Torenstraat. Hanne Feldhaus (blokfluit), Folkert Buis (slagwerk) en Wim Ruessink (piano) vormen een niet alledaags samengesteld trio. Zij spelen werken van onder andere Mancini, Peyronnin en Brubeck. Het concert duurt een half uur en is gratis toegankelijk. Bij de uitgang wordt een vrije gift gevraagd.