Winterswijk, Netherlands
Terug

Roparun opent inschrijfperiode editie 2025

Roparun-foto-Marco-de-Swart
peter |  | Aangepast op
De inschrijven voor de volgende Roparun zijn geopend. Teams kunnen zich aanmelden voor de 34ste editie die plaatsvindt van 7 tot en met 9 juni 2025. De Roparun is een jaarlijkse estafetteloop, met startplaatsen in Clastres (Frankrijk) en Enshede en een finish op de Coolsingel in Rotterdam. Jaarlijks vindt de Roparun tijdens Pinksteren plaats. Dit jaar zamelden de duizenden deelnemers, verdeeld over 210 teams, ruim 4,4 miljoen euro in.
Een Roparun-team bestaat uit ongeveer 25 personen, met onder andere acht lopers die ieder in estafettevorm gemiddeld zo’n 65 kilometer lopen, oftewel meer dan anderhalve marathon. Fietsers, cateraars, chauffeurs, masseurs en andere teamleden ondersteunen de lopers. De Roparun bestaat uit twee routes van meer dan 500 kilometer, die elk garant staan voor een avontuurlijke herinnering. Iedereen kan een team vormen: familie, vrienden, sportclubs, bedrijven en verenigingen.
Naast het leveren van een enorme sportieve prestatie zet een team zich gedurende het jaar ook in om geld in te zamelen voor het goede doel. Dit doen ze door middel van diverse acties, zoals het verkopen van loten voor de Roparun-loterij. Teams hebben de vrijheid om zelf creatieve initiatieven te bedenken; van het organiseren van een mini-Roparun op scholen of sportclubs tot het wassen van auto’s of het verkopen van oliebollen en chocoladeletters. Iedereen kan een bijdrage leveren.
Het ingezamelde bedrag wordt verdeeld over verschillende goede doelen in Nederland, België en Frankrijk, met als doel het leven van mensen met kanker zo draaglijk mogelijk te maken. De Roparun ondersteunt jaarlijks tientallen initiatieven, waaronder organisaties die pruiken maken voor zieke kinderen, de inrichting van hospices, vakantiekampen voor lotgenotencontact en informatieve bijeenkomsten.
Stel een team samen met je familie, vrienden, buren, collega’s of leden van de sportclub en meld je aan voor de mooiste estafetteloop. Inschrijven kan vanaf nu tot en met 31 december 2024.
Meer informatie en aanmelden kan vanaf nu op www.roparun.nl/meedoen.

Lees ook

Shy but Fly

Muzikaal weekend in Café ’t Bolwerk: rock op zaterdag, soul op zondag

WINTERSWIJK - Liefhebbers van live muziek kunnen in het weekend van 17 en 18 oktober hun hart ophalen in Café ’t Bolwerk. Met een optreden van de Jürgen Rijkers Band op zaterdagavond en de Amerikaanse zangeres Shy But Flyy op zondagmiddag staat een veelzijdig programma vol rock, soul, blues en rootsmuziek op de agenda.

Gwynn met nikita

Leden HVW boeken fraaie resultaten op wedstrijden en Halloweenwedstrijd groot succes

WINTERSWIJK - De ruiters en amazones van de Hippische Vereniging Winterswijk (HVW) hebben de afgelopen weken uitstekende prestaties geleverd op verschillende concoursen in de regio. Daarnaast was ook de eigen onderlinge Halloweenwedstrijd een groot succes.

VERENIGING-het-MUSEUM-logo

Lezing over Tante Riek en de Landelijke Organisatie voor Hulp aan Onderduikers

WINTERSWIJK – Historicus Martijn Veenhuijsen verzorgt op donderdag 15 oktober een lezing over Helena Kuipers-Rietberg, beter bekend als Tante Riek. Tijdens de bijeenkomst staat het indrukwekkende levensverhaal centraal van de Winterswijkse huisvrouw en moeder van vijf kinderen die tijdens de Tweede Wereldoorlog uitgroeide tot de drijvende kracht achter de grootste verzetsorganisatie van Nederland.

ongv ruurlo

Eén persoon overleden bij ernstig ongeval in Ruurlo

RUURLO – Bij een ernstig verkeersongeval aan De Huikert in Ruurlo is in de nacht van zaterdag op zondag één persoon om het leven gekomen. Het ongeval vond rond 03.15 uur plaats toen een auto door nog onbekende oorzaak tegen een boom botste.

Erik en Wim goed op weg naar de laatste 2 punten

WDV 2 boekt knappe overwinning in Terborg

TERBORG - Het tweede team van damvereniging WDV heeft donderdagavond een verdienstelijke 5-7 overwinning geboekt op DVOIJ in Terborg. Omdat de thuisploeg niet in haar sterkst mogelijke opstelling aantrad, lagen er kansen voor de Winterswijkers, maar de wedstrijd begon allerminst gunstig.

Berkelstedenfoto

Zutphen wint Berkelschaak in Meddo

MEDDO - Schaakvereniging WSG heeft zaterdag in het kader van haar 80-jarig jubileum het jaarlijkse Berkelstedentoernooi georganiseerd. In zalencentrum Spiekerman streden elf teams uit Nederland en Duitsland om de felbegeerde titel. De overwinning ging uiteindelijk overtuigend naar Zutphen 1, dat met de maximale score van 14 punten beslag legde op de eerste plaats.