Winterswijk, Netherlands
Terug

SilverFit Alois voor verpleegafdeling SKB Winterswijk

Overhandiging-SilverFit-Alois.jpg
peter |  | Aangepast op

Dankzij donaties en een gulle sponsor, SABA uit Dinxperlo, heeft de Stichting Vrienden van het SKB op 12 april 2022 een SilverFit Alois kunnen overhandigen aan de verpleegafdeling Neurologie, Cardiologie en Longgeneeskunde (C1) van het Streekziekenhuis Koningin Beatrix in Winterswijk. Een SilverFit Alois is een interactief beeldscherm waarop stimulerende en ontspannende activiteiten te doen zijn. Dit biedt patiënten op de verpleegafdeling de juiste balans tussen fysieke en cognitieve activiteiten en sociale interactie.

Meer bewegen in het ziekenhuis

De SilverFit Alois kan verpleegkundigen helpen om hun patiënten fysiek, mentaal en sociaal actief te houden. Verschillende onderzoeken wijzen uit dat patiënten sneller herstellen en bij thuiskomst mogelijk minder thuiszorg nodig hebben, als zij tijdens het verblijf in het ziekenhuis meer bewegen. Zij verliezen door het bewegen minder spierkracht en de conditie gaat minder hard achteruit. Hierdoor treden minder complicaties op, waardoor het herstel sneller gaat. Daarnaast helpt het bieden van meer afleiding hierbij. Door cognitieve activiteit en sociale interactie te stimuleren, neemt ook onrustig gedrag af bij patiënten.

SilverFit AloisSilverFit Alois is een mobiel systeem met een tv scherm, waarop zeer uiteenlopende stimulerende en ontspannende activiteiten worden aangeboden. Denk hierbij bijvoorbeeld aan spelletjes op afstand, waarbij lichte fysieke beweging voor nodig is, activiteiten op muziek, denkspelletjes zoals memory, praten over herinneringen of ontspannen kijken naar knisperend haardvuur. Patiënten kunnen deze activiteiten met elkaar doen of met hun bezoek. Dit zorgt ook voor verbinding en sociale interactie. Verpleegkundigen Wilma ten Have en Judith Schuurman zijn dankbaar voor deze donatie: “Het is ontzettend mooi dat we hiermee onze patiënten nog meer comfort, afleiding en structuur kunnen bieden. Dit kan echt van meerwaarde zijn.”

 

Stichting Vrienden van het SKB

De Stichting Vrienden van het SKB zet zich met projecten in om het verblijf voor patiënten en bezoekers bij SKB wat aangenamer te maken. Wim Aalderink, voorzitter van Stichting Vrienden van het SKB, heeft de SilverFit Alois officieel overhandigd aan de verpleegkundigen van verpleegafdeling C1. “Alles wat wij als stichting kunnen doen voor patiënten van het SKB is afhankelijk van gulle gevers. We zijn dan ook enorm dankbaar dat we met hulp van anderen deze SilverFit Alois aan het SKB kunnen schenken”, aldus Wim.

Vriend van het SKB worden

Stichting Vrienden van het SKB zamelt op allerlei manieren geld in om projecten te financieren. Uw steun is daarbij hard nodig! Wilt u het SKB een warm hart toedragen? Word dan Vriend van het SKB. Ook een eenmalige donatie of zelf een sponsoractie opzetten, behoren tot de mogelijkheden. Kijk hiervoor op www.vriendenskb.nl.

Lees ook

Foto Tim Mengerink Gerard Tebroke Memorialloop Aalten.jpg

Hardloophype niet helemaal te zien bij Achterhoekse atletiekclubs: 'Ledenaantal blijft heel stabiel'

Hardlopen lijkt populairder dan ooit. Hardloopevenementen in de Achterhoek stromen vol en bijna iedereen kent wel een familielid dat wil meedoen aan een (halve) marathon. In hoeverre is deze hype terug te zien bij atletiekverenigingen in de regio? Een rondje langs de banen.

ongeval fietser aalten foto 112 winterswijk.jpg

Fietser gewond na ongeval met vrachtwagen

AALTEN - Op de Hamelandroute (N313) bij Barlo, ter hoogte van de kruising met de Hoeninkdijk, heeft maandagmiddag rond 16.10 uur een verkeersongeval plaatsgevonden.

CMYK LOGO.png

Expositie CMYK - Curiosity Meets Your Knowledge!

DOETINCHEM - Van 20 t/m 28 mei is de expositie te bezoeken tijdens schooluren aan de JF Kennedylaan 37 in Doetinchem, tijdens deze expositie presenteren vierdejaars studenten en versnellers een brede selectie van werk dat zij in de afgelopen vier jaar hebben gemaakt.

Pers 260531 - Jaap Kater.jpg

Performance Jaap Kater en De Machine

BREDEVOORT - Op zondag 31 mei 2026 toont Jaap Kater ‘De Machine’ in werking in de Koppelkerk in Bredevoort ter afsluiting van de multidisciplinaire expositie ‘Daar waar thee geschonken wordt’. Jack Weijkamp verzorgt een performance in De Machine en Bert de Haar geeft als grootste kenner van het werk van Jaap Kater een lezing over deze bijzondere kunstenaar en vrije geest.

stormschade.JPG

Informatieavond over hulp bij herstel na de stormschade en bij het verder versterken van het landschap

WINTERSWIJK - Inwoners van het buitengebied Winterswijk zijn van harte welkom bij de informatieavond op woensdag 3 juni over hulp bij herstel na de stormschade en bij het verder versterken van het landschap. Medewerkers van de gemeente en Stichting Landschapsbeheer Gelderland (SLG) vertellen over het project en de voorwaarden voor deelname.

Marga Klompé - Zwarte Cross - sfeeerbeeld Stamcafé De Schans.jpeg

Marga Klompé opnieuw met eigen stamcafé op de Zwarte Cross

WINTERSWIJK - Ook dit jaar zijn bewoners van Marga Klompé vier dagen lang aanwezig op de Zwarte Cross. Voorhet vierde jaar op rij mogen zij samen Stamcafé De Schans uitbaten. Een plek waar jong en oudelkaar ontmoeten, samen lachen en mooie herinneringen maken.