Winterswijk, Netherlands
Terug

Sportieve Achterhoek speelt hoofdrol tijdens Koningsdag

Koningsdag-Oranje-Bal
peter |  | Aangepast op
DOETINCHEM – Op Koningsdag, zaterdag 26 april, zal De Vijverberg zich midden in het centrum van Doetinchem bevinden! De Achterhoek verwelkomt de koninklijke familie en sport en bewegen staan centraal in het feestelijke programma. Met de ‘Sportlaan van 0 – 100’ en een replica van ‘De Vijverberg’ voor het gemeentehuis, kan niemand om ‘De grootste vereniging van Nederland’ heen. Sportlaan van 0 - 100 Het sportprogramma wordt georganiseerd door Sport-ID en Achterhoek in Beweging. Maurice Tepperik (directeur-bestuurder Sport-ID) en Pascal Kamperman (directeur-bestuurder Achterhoek in Beweging) ontvangen de koninklijke familie bij de Sportlaan. Ze begeleiden de familie langs diverse sport- en bewegingsactiviteiten en laten hen kennismaken met Achterhoekse sporttalenten en vrijwilligers. De Achterhoek toont hiermee dat verbinding, inclusie, samenwerking en plezier de basis vormen voor een leven lang sporten en bewegen voor iedereen. In de Sportlaan laten sporters en vrijwilligers in estafettevorm zien dat bewegen in de regio mogelijk is voor iedereen van 0 tot 100+ jaar. De Oranje Bal, die al langs vele verenigingen in de Achterhoek is gerold, speelt hierbij een belangrijke rol. Volg de route op de socials via #OranjeBal. De Kleine Vijverberg Voetbalclub De Graafschap is een begrip in de Achterhoek, maar De Vijverberg staat niet op de looproute van de koninklijke familie. Geen probleem voor een Achterhoeker! Op het Raadhuisplein bouwen we ‘De Kleine Vijverberg’. Hier worden de leden van de koninklijke familie als ware sporthelden ontvangen door sportliefhebbers uit de Achterhoek. Het opkomstlied van De Graafschap, ‘’t Geet hier spoken’, zal uiteraard te horen zijn. In het stadion wordt een spannende quiz gespeeld waaraan de koninklijke familie mag deelnemen. Na het vertrek van de koninklijke familie gaat het sportieve feest door. Geniet in het middagprogramma van demonstraties en Achterhoekse recordbrekers. Zien we jou op Koningsdag bij de Sportlaan en De Kleine Vijverberg? Kijk voor meer informatie op www.sport-id.nl/oranjebal.

Lees ook

1000067725

Nieuw driedaags festival zoMMer!!! brengt muziek, plezier en gezelligheid naar het Strandbad Winterswijk

WINTERSWIJK – Het Strandbad Winterswijk staat van 24 tot en met 26 juli 2026 volledig in het teken van het nieuwe festival zoMMer!!!. Drie dagen lang kunnen bezoekers genieten van muziek, workshops, zwemmen, eten, drinken en ontspanning. Met een gevarieerd programma voor jong en oud wil de organisatie een festival neerzetten waar werkelijk iedereen iets van zijn gading vindt.

Lale Gül

Vrijheid heeft een prijs

Lale Gül in gesprek met Gijs Beukers in Bibliotheek Winterswijk

WINTERSWIJK – Lale Gül is uitgegroeid tot een van de bekendste schrijvers van Nederland. Veel mensen kennen haar van haar boeken én van haar optredens in talkshows en televisieprogramma's, waar zij regelmatig haar visie geeft op actuele maatschappelijke onderwerpen. Op zondag 6 september om 15.00 uur is zij te gast in Bibliotheek Winterswijk.

chelsea hogeslag

Chelsea Hogeslag met Penelope vierde van Gelderland/Flevoland

WINTERSWIJK - Op zaterdag 4 juli kwam Chelsea Hogeslag met Penelope aan de start in de klasse L2 tijdens de regiokampioenschappen in Nunspeet. Ze reed een mooie proef, die werd beloond met 68,75%. Dat was goed voor een vierde prijs van Gelderland/Flevoland én een startbewijs voor het NK.

Deep Dreams Pic 10 juni

Uniek kamermuziekconcert ‘Deep Dreams’

WINTERSWIJK - Aanstaande zondag 12 juli 2026 vindt in Boogie Woogie, Centrum voor Kunst en cultuur, het eerste concert in een nieuwe reeks kamermuziekconcerten plaats. Later dit jaar volgen er meer. Het eerste concert, ‘Deep Dreams’, wordt verzorgd door een trio topmusici in een bijzondere samenstelling: altviool, contrabas en piano. Gebracht worden werken van onder anderen Schumann, Schubert, Fauré en Piazolla.

shotsbyroos-106

Alles ligt nog open tijdens zinderende finale Cad2M Dutch Masters of Motocross in Halle

HALLE – Mooier kan een finale nauwelijks worden. Op zondag 12 juli valt op het circuit De Kappenbulten in Halle de beslissing in de Cad2M Dutch Masters of Motocross. In geen enkele klasse is de kampioen al bekend. Dat betekent dat alle titelkandidaten nog vol aan de bak moeten en het publiek zich kan opmaken voor een dag vol spanning, spektakel en motorsport van het allerhoogste niveau.

Pers 260712 - Zomerboekenmarkt

Internationale Zomerboekenmarkt bij de Koppelkerk

Bredevoort – Op zondag 12 juli vindt de Internationale Zomerboekenmarkt plaats op het buitenterrein van culturele vrijplaats de Koppelkerk in boekenstadje Bredevoort. Diverse Nederlandse en Duitse boekhandelaren bieden hun boeken aan. Van 10.00 tot 17.00 uur kunnen boekenliefhebbers hun hart ophalen op het buitenterrein van de Koppelkerk.