Winterswijk, Netherlands
Terug

Tafelronde 42 Winterswijk plant bomen bij basisscholen

TR42_foto_bomenplanten
peter |  | Aangepast op
WINTERSWIJK - Onder een stralende zon en met de precisie van een goed geoliede machine hebben de leden van Tafelronde 42 Winterswijk op zaterdag 23 maart bomen geplant. Dit nobele initiatief is het prachtige resultaat van de wijnactie van 2023. Waarvoor nogmaals dank aan iedereen die meegeholpen heeft om dit prachtige resultaat te verwezenlijken. Met een arsenaal aan gereedschap en onder de bezielende leiding van hovenier Felix Ikink werden de eerste vijf lindebomen op diverse basisscholen in de gemeente Winterswijk geplant. Een nauwe samenwerking met de gemeente was hierbij cruciaal. De gemeente zorgde samen met Sjoerd Frielink Multidiensten voor de graafwerkzaamheden op de verschillende locaties. Hiermee is de basis gelegd voor een gezonde groei van de bomen op de lange termijn.   De geplante lindebomen, ook bekend als ‘Buda’, zijn sierlijke bomen. Deze bomen zijn schaduw- , droogtetolerant en erg winterhard. Dit zijn uitstekende eigenschappen voor het veranderlijke klimaat. In juni staan deze bomen in bloei met opvallende witte en geurende bloemetjes, een rijk buffet voor bijen en andere insecten. Ook in de herfst laat de boom zich van zijn beste kant zien en verkleurt het blad van groen naar prachtig geel.   De Tafelronde 42 Winterswijk heeft ruim € 4.000 geïnvesteerd voor de aanschaf van de bomen. Bij elke boom is een informatie bordje geplaatst. Deze bordjes verschaffen voorbijgangers en scholieren informatie over de hoeveelheid geproduceerde zuurstof, de capaciteit om regen vast te houden, het vermogen om luchtvervuiling op te vangen en de opname van CO2. In deze eerste fase zijn vijf bomen geplant bij basisscholen De Esch, OBS Kotten, St. Jozef, De Kolibrie en CBS De Bataaf. Later dit jaar volgen nog eens vijf scholen, namelijk de Koningin Wilhelmina, OBS De Schakel, 't Kempken, Emmaschool en Daltonschool De Vlier.   Tafelronde 42 Winterswijk bedankt alle betrokkenen voor hun bijdrage aan dit waardevolle project, dat niet alleen bijdraagt aan de vergroening van de gemeente, maar ook aan de bewustwording omtrent het belang van duurzaamheid en natuurbehoud.

Lees ook

pubquiz 25-2

Vierde editie van de Grote Winterswijkse Geschiedenisquiz

WINTERSWIJK – Wie weet het meest van de geschiedenis van Winterswijk? Die vraag staat centraal tijdens de vierde editie van de Grote Winterswijkse Geschiedenisquiz, die op donderdag 12 november wordt gehouden in de MuseumFabriek. De quiz wordt georganiseerd door Vereniging Het Museum en is inmiddels uitgegroeid tot een geliefde traditie voor liefhebbers van de lokale historie.

file_00000000709c821082ed26c74c9f9df8

Spannende damavond levert interessante partijen op

WINTERSWIJK – Tijdens de clubavond van Damclub Winterswijk op woensdag 21 oktober werd er tot in de late uurtjes gestreden om de punten. De leden kregen verschillende spannende partijen voorgeschoteld, waarin combinaties, positioneel spel en eindspeltechniek de doorslag gaven.

burgemeesters

Nieuwe burgemeester Winterswijk op kennismakingsbezoek in district Borken

BORKEN/WINTERSWIJK – Districtsbestuurder Dr. Kai Zwicker heeft woensdag 21 oktober de nieuwe burgemeester van Winterswijk, Baukje Dijkstra, ontvangen voor een eerste officieel bezoek aan het districtshuis in Borken. Tijdens de kennismakingsbijeenkomst stond de grensoverschrijdende samenwerking tussen Winterswijk en het Duitse district Borken centraal.

gemeente

Praktische ideeën voor huis en tuin op zaterdag 7 november in en rondom het oude raadhuis

Winterswijkse Klimaatdag: de duurzame doe-dag

WINTERSWIJK – Inwoners die aan de slag willen met energiebesparing, isolatie of een groenere tuin kunnen op zaterdag 7 november terecht bij de Winterswijkse Klimaatdag. De duurzame doe-dag vindt plaats van 10.00 tot 13.00 uur in en rondom het oude raadhuis aan het Mevrouw Kuipers-Rietbergplein 1 en wordt georganiseerd door Duurzaam Winterswijk.

IMG_17591

TeamUp zoekt vrijwilligers om kinderen die gevlucht zijn te ondersteunen in Winterswijk

Wil jij wat doen voor vluchtelingen in jouw eigen gemeente?

WINTERSWIJK – Save the Children is dringend op zoek naar vrijwilligers voor het TeamUp-programma in Winterswijk. Met spel- en bewegingsactiviteiten biedt TeamUp gevluchte kinderen een veilige plek waar zij even kunnen ontspannen, plezier maken en hun zorgen vergeten. De behoefte aan ondersteuning groeit, nu kinderen steeds langer verblijven op asielopvanglocaties.

5I0A4976-56

Alle seinen op groen voor ACTRONICS Berkelland Rally

EIBERGEN – De organisatie van de ACTRONICS Berkelland Rally heeft groen licht gekregen voor de editie van 2026. Alle benodigde vergunningen zijn verleend, waardoor de focus nu volledig ligt op zaterdag 21 november. Op die dag vormt Eibergen opnieuw het strijdtoneel van de officiële seizoensfinale van het Nederlands Rally Kampioenschap. Na de succesvolle terugkeer vorig jaar hoopt de organisatie dit jaar meer dan honderd rallyteams aan de start te verwelkomen.