Winterswijk, Netherlands
Terug

Vrijetijdsorkest met Winterconcert op zoek naar Stille Nacht

Vrijetijdsorkest-Foto-Ron-Rensink-7
peter |  | Aangepast op
Winterswijk - Na het zeer geslaagde jubileumconcert van 21 april besluit het 40-jarige Vrijetijdsorkest (VTO) van cultuurcentrum Boogie Woogie dit feestjaar met een opnieuw aansprekend optreden. Dat doet het orkest met een gevarieerd Winterconcert op zondagmorgen 8 december vanaf 11.00 uur in de concertzaal van Boogie Woogie. Het VTO bestaat uit een veertigtal 50-plussers, voor wie het niveau bij de grote orkesten vaak net een tandje te hoog is geworden. Dit gezelschap biedt de mogelijkheid om met plezier te blijven musiceren. De muzikanten repeteren op donderdagmorgen, wat meteen het vrijetijdskarakter van de groep aangeeft. Bovendien speelt het orkest een zeer veelzijdig repertoire, specifiek toegeschreven op de instrumentale bezetting. Dit is ook te horen tijdens het Winterconcert, waar een vijftiental verrassende én herkenbare muziekwerken worden gebracht. Het VTO opent met Ich bete an der Macht der Liebe, gevolgd door La Califfa en Saga Imperiale. Ook is er een moment van bezinning in Nader mijn God bij U, gevolgd volgt de opzwepende Hungarian Dance No. 5. Na het gevoelige Glory of Love en de imponerende filmmuziek van Band of Brothers wordt met Kerstklokken vooruit geblikt op de kersttijd. Op zoek naar Stille Nacht Na de pauze vertelt Betty Wassink in ‘Op zoek naar Stille Nacht’ het verhaal achter dit meest gezongen kerstlied aller tijden, doorspekt met muziek. De muzikanten beginnen met het Schotse werk Highland Cathedral, waarna Joy to the World refereert aan de kerstgedachte. Na de warm klinkende composities The Rose, Halleluja en Voices volgt aan het einde van het verhaal Stille Nacht. De muzikanten besluiten hun optreden in gepaste stijl met Ode to Freedom. Het VTO staat afwisselend onder leiding van Hugo Klein Severt en - sinds kort - Harry ten Brinke. Laatstgenoemde neemt de plaats in van Gerald Roerdinkholder die vorig jaar afscheid nam. Kaarten voor dit Winterconcert zijn vanaf 18 november voor 7,50 euro (inclusief pauzedrankje) verkrijgbaar bij cultuurcentrum Boogie Woogie aan de Roelvinkstraat 2.

Lees ook

vissen

ZomerVISkaravaan strijkt neer in Winterswijk

WINTERSWIJK - Houd je van vissen of wil je het juist leren? Dan is dit jouw kans! Ben je tussen de 8 en 14 jaar oud, of heb je kinderen in deze leeftijdscategorie? W.H.V. de Karper organiseert, in samenwerking met de Sportvisunie, een fantastisch JeugdVISevent op woensdag 22 juli 2026 bij VISvijver De Puls, De Puls 7101 JZ Winterswijk (Badweg). Dit evenement is onderdeel van de ZomerVISkaravaan!

Foto TIJDLIJN Bredevoort

Nieuwe attractie bij VVV Bredevoort

BREDEVOORT - De afgelopen week werd de “TIJDLIJN” geïntroduceerd, in de oude bankkluis in het VVV kantoor, waar de hoogtepunten uit de bijzondere historie van Bredevoort zijn vermeld, gecombineerd met de nieuwe route “Bredevoort Belegerd”. Deze wandeling door het stadje is op 4 juni officieel geopend door burgemeester Stapelkamp en wordt u gratis aangeboden. U kunt de QR-code van de route scannen op het VVV kantoor en bij de 5 sculpturen van cortenstaal, die verspreid door Bredevoort staan opgesteld. Iedereen is van harte welkom om het te bekijken en beleven.

1000067725

Nieuw driedaags festival zoMMer!!! brengt muziek, plezier en gezelligheid naar het Strandbad Winterswijk

WINTERSWIJK – Het Strandbad Winterswijk staat van 24 tot en met 26 juli 2026 volledig in het teken van het nieuwe festival zoMMer!!!. Drie dagen lang kunnen bezoekers genieten van muziek, workshops, zwemmen, eten, drinken en ontspanning. Met een gevarieerd programma voor jong en oud wil de organisatie een festival neerzetten waar werkelijk iedereen iets van zijn gading vindt.

Lale Gül

Vrijheid heeft een prijs

Lale Gül in gesprek met Gijs Beukers in Bibliotheek Winterswijk

WINTERSWIJK – Lale Gül is uitgegroeid tot een van de bekendste schrijvers van Nederland. Veel mensen kennen haar van haar boeken én van haar optredens in talkshows en televisieprogramma's, waar zij regelmatig haar visie geeft op actuele maatschappelijke onderwerpen. Op zondag 6 september om 15.00 uur is zij te gast in Bibliotheek Winterswijk.

chelsea hogeslag

Chelsea Hogeslag met Penelope vierde van Gelderland/Flevoland

WINTERSWIJK - Op zaterdag 4 juli kwam Chelsea Hogeslag met Penelope aan de start in de klasse L2 tijdens de regiokampioenschappen in Nunspeet. Ze reed een mooie proef, die werd beloond met 68,75%. Dat was goed voor een vierde prijs van Gelderland/Flevoland én een startbewijs voor het NK.

Deep Dreams Pic 10 juni

Uniek kamermuziekconcert ‘Deep Dreams’

WINTERSWIJK - Aanstaande zondag 12 juli 2026 vindt in Boogie Woogie, Centrum voor Kunst en cultuur, het eerste concert in een nieuwe reeks kamermuziekconcerten plaats. Later dit jaar volgen er meer. Het eerste concert, ‘Deep Dreams’, wordt verzorgd door een trio topmusici in een bijzondere samenstelling: altviool, contrabas en piano. Gebracht worden werken van onder anderen Schumann, Schubert, Fauré en Piazolla.