Winterswijk, Netherlands
Terug

Woonfonds geeft starters in Gelderland meer kans op een woning

peter |  | Aangepast op
De woningnood in Gelderland is hoog. Er is een groeiend tekort aan betaalbare woningen voor starters, alleenwonenden en doorstromers. Met een woonfonds wil provincie Gelderland de bouw van betaalbare woningen versnellen en starters meer kans op een woning geven. Samen met Stichting Koopsmarter gaat de provincie dit jaar in twee gemeenten van start. Provinciale Staten hebben hier vandaag mee ingestemd. Gedeputeerde Peter Kerris: ‘Er dreigt een woonkloof te ontstaan tussen mensen die wel en geen huis hebben. Met het Woonfonds willen we die kloof dichten en starters in Gelderland weer een kans op een betaalbare woning geven.’ Versnellen Woningbouw is duur. Een woningbouwproject kan vastlopen vanwege de hoge grondprijs, de hoge kosten aan bouwmaterialen of de gemeente wil meer betaalbare woningen dan de projectontwikkelaar voor de prijs kan bouwen. Met het Woonfonds trekken we bouwprojecten los die vastzitten op betaalbaarheid. Hiermee versnellen we de bouw van betaalbare woningen in Gelderland. Erfpacht Het Woonfonds is een erfpachtconstructie en heeft als doel het kopen van een woning betaalbaar te maken voor starters en doorstromers. Daarmee stimuleren we de doorstroming vanuit (sociale) huur naar koopwoningen, waardoor deze huurwoningen weer vrijkomen voor anderen. Hiervoor werkt de provincie samen met Stichting Koopsmarter. De koper koopt het huis, de stichting de grond en de provincie en de gemeente staan garant voor de lening voor de grondaankoop.. Hoe werkt het? Met het Woonfonds koopt Stichting Koopsmarter de grond van woning. De koper hoeft alleen de woning te betalen. Hierdoor kunnen starters woningen kopen die nu te duur voor ze zijn. Bij de verkoop van de woning delen de verkoper en het fonds in de winst of het verlies. Het fonds zet het geld weer voor een nieuwe woning. De provincie en de gemeente staan garant voor de lening voor de grondaankoop en maken afspraken over het aantal betaalbare woningen en andere voorwaarden zoals een zelfbewoningsplicht. Twee Pilots Dit jaar voert de provincie met Stichting Koopsmarter twee pilotprojecten uit met het Woonfonds. Hiervoor zijn we met meerdere gemeenten in gesprek. Als de pilots succesvol zijn willen we het Woonfonds in heel Gelderland inzetten. Provinciale Staten nemen daarover in het voorjaar van 2023 een besluit. Woningen steeds duurder Er is in Gelderland een groeiend tekort aan betaalbare woningen. De huizenprijzen blijven stijgen waardoor het voor mensen met een laag tot middeninkomen steeds moeilijker wordt om een betaalbaar huis te vinden. De gemiddelde verkoopprijs van een nieuwbouwwoning is gestegen tot meer dan 400.000 euro. Meer dan de meeste starters kunnen lenen. Peter Kerris: ‘Met het Woonfonds geven we starters een duwtje in de rug, waarmee ze die woningen wel kunnen kopen. Dat is hard nodig, want iedereen heeft recht op een betaalbaar dak boven zijn hoofd!’

Lees ook

20260501_122948.jpg

SP Winterswijk eert sociaal ondernemerschap op Dag van de Arbeid

WINTERSWIJK – Op 1 mei, de Dag van de Arbeid, heeft de SP afdeling Winterswijk opnieuw de prijs voor de Sociaalste Ondernemer van het jaar uitgereikt. Met deze jaarlijkse verkiezing zet de partij ondernemers in het zonnetje die zich onderscheiden door hun maatschappelijke betrokkenheid en aandacht voor mensen, naast het runnen van een gezond bedrijf.

hilgelo vanuit de lucht.JPG

1 mei start van het zwemseizoen

REGIO - Vrijdag 1 mei start het zwemseizoen 2026 voor zwemmen in oppervlaktewater, zoals rivieren, sloten, kanalen en meren. Zwemmen betekent plezier voor jong en oud en is vooral gezond. In Nederland zijn meer dan zevenhonderd officieel aangewezen zwemwaterlocaties waar je veilig kunt zwemmen. Gelderland telt er 79. Zwemmen in oppervlaktewater heeft ook risico’s. Hou er bijvoorbeeld aan het begin van het seizoen rekening mee dat het water nog erg koud kan zijn en dat je daardoor verkrampt kunt raken.

skbentree.jpg

SKB verandert manier van afspraak maken voor bloedafname

WINTERSWIJK - Veel zorgzaken worden bij het Streekziekenhuis Koningin Beatrix (SKB) al digitaal geregeld, zo ook het maken van een afspraak voor bloedafname. Het maken van een afspraak voor bloedafname gaat veranderen. Patiënten kunnen op dit moment zelf via de website van het ziekenhuis een afspraak maken. Vanaf woensdag 27 mei kunnen zij alle afspraken voor bloedafname maken via het persoonlijke online zorgportaal MijnSKB.

afgevulde flessen.JPG

Wereldprimeur bij Brouwersnös met innovatieve doseertechnologie

GROENLO – Brouwerij Brouwersnös in Groenlo heeft samen met Bronkhorst High‑Tech uit Ruurlo een wereldprimeur gerealiseerd op het gebied van bierafvulling. Voor het eerst is het gelukt om tijdens het afvullen van bier uiterst nauwkeurig natuurlijke fruitaroma’s rechtstreeks in de fles te doseren. De innovatieve techniek maakt het mogelijk om binnen één brouwbatch meerdere smaakvarianten te creëren, zonder aparte biertanks te gebruiken.

grens.JPG

Uitspraak Duitse rechter zet discussie over grenscontroles op scherp

REGIO – De recente uitspraak van de administratieve rechtbank in het Duitse Koblenz over grenscontroles onderstreept volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer de noodzaak van een nieuwe visie op het Europese grensbeleid. De rechtbank oordeelde dat de huidige Duitse grenscontroles in strijd zijn met het Europese recht.

tvorster.jpg

De toekomst van het Aaltense buitengebied onderwerp van meedenkavond

DE HEURNE – De toekomst van het Aaltense buitengebied staat centraal tijdens een meedenkavond op dinsdag 12 mei bij melkveebedrijf ’t Vorster in De Heurne. De bijeenkomst wordt georganiseerd door de fractie Progressieve Partij‑GroenLinks‑PvdA en gaat over de nieuwe Omgevingsvisie Gelderland, het Beleidskader Land- en Tuinbouw en het Waterbeheerprogramma van Waterschap Rijn en IJssel.